Od 1 maja płacimy za parkowanie w centrum

2022-04-29 08:42:00(ost. akt: 2022-04-29 08:43:29)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Od 1 maja do 30 września na terenie Giżycka obowiązuje Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów (SSPP i PP). Ceny abonamentów oraz zasady ich wydawania pozostają takie same jak w roku ubiegłym, zmieniają się natomiast stawki opłat jednorazowych.
Karty abonamentowe, które będą obowiązywały w sezonowej strefie płatnego parkowania i płatnych parkingów na terenie Giżycka można nabyć w Biurze SPP i PP, które będzie czynne od wtorku 26 kwietnia - informuje UM w Giżycku.

Biuro SPP i PP znajduje się przy ul. Warszawskiej 7 (wejście od strony ul. Kętrzyńskiego) - czynne w godz. 9.00-17.00, w dni robocze (począwszy od 26 kwietnia 2022 r.)

Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania ( SSPP) i Płatnych Parkingów (PP) w Giżycku. Obszar SSPP - ulice: Nadbrzeżna, Olsztyńska, Unii Europejskiej, gen. Zajączka, pl. Grunwaldzki, Warszawska, Kętrzyńskiego, Żeglarska. Obszar PP - parkingi przy ul. Kolejowej, i Róży Wiatrów .

STAWKI OPŁAT

Opłaty jednorazowe
Za 30 minut parkowania - 1,00 zł
Za 1 godzinę parkowania - 2,50 zł
Za 2 godzinę parkowania - 3,00 zł
Za 3 godzinę parkowania - 3,50 zł
Za 4 i każdą następną godzinę parkowania - 2,50 zł

Opłaty specjalne
Opłata całodzienna - 20,00 zł
Opłata tygodniowa - 60,00 zł

Opłata dodatkowa
Opłata nakładana z tytułu niewniesienia opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania | 100 zł

FORMA OPŁATY
W obrębie całego obszaru poboru opłat, płatności będzie można realizować poprzez aplikacje mobilne (CityParkApp, ePARK, moBilet, mPay, Pango), gotówką oraz w wybranych parkomatach – kartą płatniczą.

ABONAMENTY w SSPP i PP
1. Karta abonamentowa dla mieszkańca strefy – 1,00 zł/miesiąc – dotyczy jednej ulicy przy której dana osoba jest zameldowana. Karta ta będzie wydawana zgodnie z adresem zameldowania przy odcinkach ulic objętych SEZONOWĄ STREFĄ PŁATNEGO PARKOWANIA. W celu jej wykupienia niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego zameldowanie przy danej ulicy. Dokument potwierdzający zameldowanie można nieodpłatnie pobrać ze strony https://www.gov.pl/web/gov/pobierz-dokument-o-zameldowaniu. Karta abonamentowa będzie zawierała numer rejestracyjny pojazdu. Ten typ abonamentu nie będzie dostępny w obrębie płatnych parkingów.

2. Karta abonamentowa dla osób posiadających Giżycką Kartę Mieszkańca – 20,00 zł/miesiąc, przysługująca mieszkańcom Giżycka, którzy posiadają Giżycką Kartę Mieszkańca, dotyczy wszystkich ulic włączonych do Sezonowej Strefy Płatnego Parkowania, zawiera numer rejestracyjny pojazdu. Abonament będzie dostępny zarówno w obrębie SSPP i PP.

3. Karta abonamentowa – 90,00 zł/miesiąc dla pozostałych użytkowników strefy – przysługuje niezależnie od miejsca zameldowania oraz posiadania Giżyckiej Karty Mieszkańca. Zawiera numer rejestracyjny pojazdu. Abonament będzie dostępny zarówno w obrębie SSPP i PP.
Opłata zryczałtowana za zastrzeżone miejsce parkingowe (kopertę) – 400,00 zł/miesiąc. – dająca gwarancje zapewnienia miejsca parkingowego. Miejsce postojowe na wyłączność będzie można wykupić zarówno w obrębie SSPP i PP.
W obrębie płatnych parkingów mogą być wykorzystywane abonamenty zakupione w sezonowej strefie płatnego parkowania z wyjątkiem abonamentu.

WAŻNE! Posiadaczowi Giżyckiej Karty Mieszkańca przysługuje abonament w preferencyjnych cenach.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mentor #3098365 29 kwi 2022 12:36

    Przykład z ubiegłego roku - Plac Grunwaldzki, niedziela. Człowiek pobiera bilet z parkomatu, oczywiście płaci za niego. Nie doczytał, że w niedzielę nie płaci się za parkowanie w tym miejscu. Ale pieniądze "poszły" i otrzymał bilet , i informację, że może ten bile wykorzystać w poniedziałek. Porażka.... Drugi przykład z Kolejowej- na trzy / o ile się nie mylę/ parkomaty czynny tylko jeden. Pół godziny ludziska stali w kolejce, a stoper włączony. I po pobraniu biletu trzeba "doginać" kawał drogi do auta, aby za szybę bile położyć. A stoper włączony. Porażka.... Efekt jest też taki, że wiara zostawia auta na parkingu przy Biedronce i targowisku miejskim, i idzie w miasto. Zakupów tam nie zrobisz, bo nie ma gdzie zaparkować. To znaczy zrobisz, trzeba z chaty pieszo iść na rynek. Kolejna porażka. I jeszcze jedno - rożne parkomaty w różnych miejscach. Ale to już szczegół.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5