Sukcesy łyżwiarzy UKS Short Track

2022-03-18 10:36:04(ost. akt: 2022-03-18 10:46:33)

Autor zdjęcia: facebook.com/mosirgizycko.shorttrack

Pięciu zawodników: 2 medale złote, 2 brązowe, 1 rekord Polski, 4 rekordy klubu, 15 rekordów życiowych. To bilans startu giżyckich zawodników UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodzieżowców w Białymstoku.
W dniach 12-13 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców. Z mistrzostw przywieźliśmy: 3 medalistów (na pięcioro startujących), 4 medale (dwa złote i dwa brązowe), REKORD POLSKI młodziczek na 777m, 4 rekordy klubu i 15 życiówek.

Michalina Wawer zagrała va banque (zgodnie z zasadą „wszystko albo nic”) i dwukrotnie, walcząc o zwycięstwo, otrzymała karę (na 1000m i w superfinale na 1500m). Właśnie dlatego w wieloboju zajęła „tylko” 4. miejsce. Na dystansach wywalczyła jednak brązowy medal na 500m (w ćwierćfinale wykręciła najlepszy czas wśród młodziczek: 46,709! Nowy rekord naszego klubu) oraz złoty medal i tytuł MISTRZYNI POLSKI MŁODZICZEK na dystansie 777m okraszony fantastycznym rezultatem (1.12,933 – co jest nowym rekordem POLSKI młodziczek! Miśka poprawiła czas Magdaleny Zych o ponad 2 sekundy).

Do sukcesów indywidualnych dorzuciła dwa medale w sztafetach: złoty medal w sztafecie dziewcząt (drużynę współtworzyła z zawodniczkami z Orła Elbląg: Amelią Nowakowską oraz Martyną Górką) oraz brązowy medal w sztafecie MIKST.
Tę ostatnią sztafetę oprócz Miśki tworzyli: Kaja Kisielewska (Pierwszy medal i od razu z Mistrzostw Polski), Jakub Nowak oraz Oskar Sokołowski z Orła Elbląg.
Kaja Kisielewska zajęła 10. miejsce w wieloboju. Do brązowego medalu w sztafecie MIKST dorzuciła komplet rekordów życiowych (na wszystkich czterech dystansach). Świetne wyniki osiągnęła na 500m (50,529 – druga klasa sportowa!) oraz na 777m (1.22,688 – do drugiej klasy zabrakło pół sekundy). W sztafecie dziewcząt (którą uzupełniły dziewczyny z Olsztyna) zajęła 4. miejsce.
Jakub Nowak zajął 7. miejsce w wieloboju. Do brązowego medalu w sztafecie MIKST dorzucił 5. miejsce na 1000m, 4. miejsce w sztafecie chłopców (wraz z Mikołajem Czałbowskim i Jakubem Olakiem z Orła Elbląg) oraz rewelacyjny wynik na 777m - 1.16,679. Druga klasa sportowa i nowy rekord klubu w kategorii młodzików!
Mikołaj Czałbowski debiutował na zawodach. Długie łyżwy założył półtora miesiąca temu, a z Mistrzostw Polski Młodzików wraca z 4. miejscem w sztafecie chłopców oraz dwoma klasami sportowymi: Młodzieżową Srebrną na 500m (58,199) oraz Młodzieżową Brązową na 777m. Mikołaj zakwalifikował się nawet do jednego z superfinałów na 1500m, a w wieloboju zajął 18. miejsce.
Amelia Dowgiałło w wieloboju była 30. Do swoich osiągnięć dorzuciła nowe życiówki i dwie klasy sportowe (Młodzieżową Brązową na 500m i 777m).