W wypadku na stacji kolejowej Iława Miasto zginął mieszkaniec Giżycka!

2022-03-16 10:40:45(ost. akt: 2022-03-16 10:47:55)
Dworzec Iława Miasto widziany z wiaduktu kolejowego

Dworzec Iława Miasto widziany z wiaduktu kolejowego

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

15marca tuż przed godziną 18.00 doszło do śmiertelnego wypadku na dworcu kolejowym Iława Miasto. Policja ustaliła, że zmarły 51-latek to mieszkaniec Giżycka.
Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Na stację kolejową Iława Miasto zostali wezwani także strażacy. Jak nam przekazał st. kpt. Krzysztof Rutkowski, osoba zgłaszająca to tragiczne zdarzenie poinformowała, że pociąg pendolino relacji Gliwice — Iława — Gdynia, tuż za stacją kolejową (w kierunku Redak, Susza itd.) najechał na leżącego na torach mężczyznę.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobą, która zginęła w tym wypadku, jest 51-letni mężczyzna. Policjanci pod nadzorem prokuratora badają wszelkie okoliczności tego zdarzenia — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policja ustaliła, że ofiara wypadku to mieszkaniec Giżycka.

Jak nas poinformował Karol Jakubowski, rzecznik prasowy spółki PKP PLK, na tory kolejowe w miejscu, w którym nie ma żadnego przejścia, weszła osoba, która została następnie potrącona przez nadjeżdżający pociąg, jadący w kierunku Gdyni.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5