Klasy akademickie SGH w II ogólniaku
2022-01-19 14:51:13(ost. akt: 2022-01-19 14:56:58)
II LO w Giżycku nawiązało współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. W ramach projektu „Klasa akademicka SGH” uczelnia obejmie wsparciem uczniów z klasy dwujęzycznej oraz prawno-humanistycznej giżyckiego liceum.
W ramach współpracy z giżyckim ogólniakiem warszawska uczelnia - SGH umożliwi licealistom udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych na terenie uczelni oraz przeprowadzi cykl zajęć dla uczniów w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku.
- Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali dostęp do zasobów biblioteki SGH – informuje Waldemar Ołyński, nauczyciel przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie w II LO. - Natomiast zainteresowani uczniowie będą mogli współpracować ze studenckimi kołami naukowymi oraz uczestniczyć w ważnych wydarzeniach i uroczystościach SGH. Nauka w klasach akademickich naszej młodzieży to nie tylko prestiż, ale również wyróżnienie szkoły i grona pedagogicznego za zaangażowanie i trud włożony w edukację i rozwój lokalnej społeczności.
Giżyckie liceum rozpoczęło we wrześniu pilotażowy projekt wprowadzając naukę w klasie dwujęzycznej. Jest to jedyny taki oddział w powiatach giżyckim i węgorzewskim.
– Uważamy, że jest to szansa dla młodzieży – mówiła dyrektor II LO Anna Dec rozpoczynając rekrutację do klasy pierwszej dwujęzycznej. - Proponujemy uczniom dodatkowo trzy lekcje angielskiego w tygodniu na konsultacje z nauczycielami przedmiotowymi i możliwość zdawania matury dwujęzycznej. Oczywiście uczeń sam podejmie decyzję, do jakiej matury podejdzie. Ponadto zamierzamy organizować wymiany międzynarodowe, wyjazdy zagraniczne i warsztaty edukacyjne.
Nauka prowadzona jest w dwóch językach w zależności od stopnia zaawansowania uczniów. Uczniowie nowo powstałej klasy początkowo będę uczyli się w języku angielskim niemieckiego i hiszpańskiego, zaś w trzeciej klasie liceum dodatkowo matematyki i geografii.
- Z naszych doświadczeń wynika, że młodzież bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim, więc nie powinna mieć większych trudności na początku nauki – dodaje pani dyrektor. - Kolejne przedmioty wprowadzamy dopiero w trzeciej klasie, kiedy uczniowie rozwiną się na tyle językowo, że poradzą sobie z nauką rozszerzonej matematyki i geografii w języku angielskim. Program i metody będą dostosowane do potrzeb uczniów. Poza tym w trzeciej klasie uczniowie są już bardziej świadomi swoich wyborów i dojrzali emocjonalnie do podejmowania nowych wyzwań.
W klasie dwujęzycznej młodzież uczy się o technologii i wykorzystuje technologię do nauki, opracowuje ciekawe prezentacje w języku angielskim na temat ważnych odkryć naukowych. Uczniowie klasy Id dwujęzycznej w ramach innowacji pracują w teamach tłumaczeniowych i zmagają się z tłumaczeniem instrukcji i opinii sprzętów elektronicznych. Ponadto klasa organizuje konkursy i aktywnie włącza się w akcje i projekty lokalne, regionalne i ogólnopolskie.
Renata Szczepanik
Renata Szczepanik
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez