Giżycko zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

2022-01-12 09:47:50(ost. akt: 2022-01-12 09:57:53)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

30. finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tego dnia na ulice Giżycka wyruszą wolontariusze z puszkami i charakterystycznymi serduszkami, przekazywanymi w zamian za datek. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Pieniądze na rzecz jubileuszowego finału można przekazać już teraz np. poprzez Stacjonarne Skarbony, które pojawiły się w wielu miejscach Giżycka, m.in. marketach. Jednym z takich miejsc jest Urząd Miejski w Giżycku. W pokoju nr 7 (Punkt Obsługi Klienta), przy okazji załatwiania sprawy, można wesprzeć akcję. Zbiórka publiczna do Skarbon Stacjonarnych będzie odbywać się do 30.01.2022 r.

Jak informuje Urząd Miejski w Giżycku, w ostatnią niedzielę stycznia w Ekomarinie odbędzie się wielkie gotowanie pod okiem najznamienitszych mistrzów kuchni w Polsce! Kulinarne smakołyki przygotowane zostaną przez uczestników programów kulinarnych Master Chef Polska i Top Chef Polska z całej Polski oraz kucharzy pod przewodnictwem szefa kuchni Dariusza Barygi i zwyciężczyni jednej z polskich edycji Master Chef Polska - Aleksandry Juszkiewicz.

W Ekomarinie będą czekać na giżycczan pyszne mazurskie zupy - zupa rybna, karmuszka, krem z białych pieczonych warzyw, a także specjały z grilla.

Poza Dariuszem Barygą i Olą Juszkiewicz będą gotować znani i cenieni kucharze jak: Joanna Mrozek, Janek Sowiński, Jacek Żydok, Kacper Sproski, Marysia Żebrowska, Dorota Pieniążek, Sandra Kotowicz, Jakub Reszka, Kamila Kamrowska, Katarzyna Rojek, Katarzyna Jezierska, Maciej Regulski, Magdalena Siedlecka, Rafał Fidyt, Magda Waś.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka elektroniczna w wykonaniu Matt5ki.

Kwesta uliczna rozpocznie się o godzinie 9.00. Wolontariusze zaopatrzeni w skarbonki i dobre humory ruszą w miasto z siedziby miejskiego sztabu WOŚP, czyli Giżyckiego Centrum Kultury.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5