Seniorzy z Giżycka spróbowali szczęścia w Familiadzie

2021-11-24 11:00:00(ost. akt: 2021-11-24 11:36:26)

Autor zdjęcia: Arch. Jerzy Opęchowski

Jak poszło grupie seniorów z Giżycka w telewizyjnej Familiadzie przekonamy się 12 grudnia. - Przed emisją programu nie możemy zdradzić wyniku, ale możemy zapewnić, że oglądać warto - zapewnia Jerzy Opęchowski.
Co jakiś czas możemy ogladać giżycczan w różnych programach telewizyjnych lub teleturniejach. Ostatnio pisaliśmy o żołnierzu z Giżycka Marcinie Gałązce, który doszedł do finału w programie Ninja Warrior Polska, a teraz w telewizji zobaczymy grupę seniorów z Giżycka.

- Pomysł wystąpienia w Familiadzie należy do szefowej naszego klubu Czesławy Aptazy - mówi wiceprzewodniczący Klubu Seniora "Mazury" w Giżycku Jerzy Opęchowski. - - Zgłoszenie do programu wysłaliśmy w maju tego roku, a nagranie odbyło się 18 listopada.

Jak się okazuje, nie było łatwo skompletować drużynę.
- Nie było chętnych, żeby wystąpić w telewizji. Ludzie są nieśmiali, wstydzą się, albo obawiają się, że źle się zaprezentują - wyjaśnia pan Jerzy.
Ale udało się! Drużynę stanowili: Czesława Aptazy, Barbara Opęchowska, Jerzy Opęchowski, Piotr Stankiewicz, Mirosław Mozyro. Wynajęli busa i kierowcę, i prawie w środku nocy wyruszyli 17 listopada do Warszawy, aby rano wziąć udział w nagraniu.

- Naszym przeciwnikiem była drużyna zdecydowanie młodsza wiekiem - byli to studenci z Warszawy. Ale nam również nie brakowało odwagi i humoru - twierdzi pan Jerzy.


Fot. Arch. Jerzy Opęchowski

Tym, co nie oglądają tego programu, wyjaśniamy, że w Familiadzie uczestniczą przedstawiciele dwóch drużyn, z których każda liczy 5 osób. Początkowo zespoły mogły składać się wyłącznie z członków jednej rodziny, lecz od 2007 roku mogą to być także grupy znajomych. Każda drużyna ma wyznaczonego kapitana ("głową" giżyckiej drużyny była Barbara Opęchowska). Gra polega na udzielaniu takich odpowiedzi, na które wskazało wcześniej najwięcej ankietowanych osób.

Od początku gospodarzem programu jest Karol Strasburger.
- Pan Karol był bardzo sympatyczny, rozmawialiśmy na luzie, czuliśmy się swobodnie - wspomina uczestnik Familiady. - Serdecznie zapraszamy do oglądania odcinka z naszym udziałem. Przed emisją nie możemy zdradzić jak poszło naszej grupie, ale możemy zapewnić, że oglądać warto.
KT

>> Familiadę z udziałem giżycczan zobaczymy 12 grudnia w TVP 2 o godz. 14.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5