1 milion złotych dla Giżycka za 54 proc. zaszczepionych mieszkańców

2021-11-15 14:00:00(ost. akt: 2021-11-15 14:03:33)
szczepienia

szczepienia

Autor zdjęcia: pixabay.com

54 procent zaszczepionych przeciw Covid-19 mieszkańców Giżycka dało miastu tytuł jednego z laureatów konkursu "Najbardziej odporna gmina". Wymierną nagrodą w konkursie jest 1 mln zł, który można przeznaczyć na dowolny cel związany ze zwalczaniem skutków epidemii.
Giżycko jest jednym z laureatów i otrzyma nagrodę 1 mln zł w konkursie organizowanym przez pełnomocnika rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciw wirusowi SARS-CoV-2 - informuje na swoim profilu społecznościowym burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz. - Do ostatniej prostej trwała ostra rywalizacja z Węgorzewem, ale ostatecznie wyprzedziliśmy naszych sąsiadów różnicą 0,4% (Giżycko 54%, Węgorzewo 53,6% osób zaszczepionych na 31 X 2021 r.; od lipca śledziliśmy na bieżąco sytuację i ciągle byliśmy na remisie, a nawet zmieniało się prowadzenie).

Jak podaje burmistrz, nagrodę można przeznaczyć na dowolny cel związany ze zwalczaniem skutków epidemii.

Konkurs „Najbardziej odporna gmina” był rozgrywany w czterech kategoriach – małe gminy, średnie gminy, duże gminy oraz swego rodzaju kategoria open, czyli "Najbardziej odporna gmina" w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu w tej ostatniej kategorii nastąpi na początku 2022 roku według wyników szczepień na dzień 31 grudnia. Natomiast trzy pierwsze konkursy zostały już zamknięte 31 października.

W kategorii małe gminy nagrody w wysokości miliona złotych otrzyma 49 gmin mających poniżej 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych w każdym z 49 regionów.

W kategorii średnie gminy przewidziano trzy nagrody po milion złotych dla trzech gmin wielkości od 30 do 100 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w skali kraju.

Natomiast w kategorii gmin dużych (powyżej 100 tys. mieszkańców) tylko zwycięzca dostanie milion złotych nagrody.
W każdej kategorii warunkiem uzyskania prawa do nagrody jest osiągnięcie poziomu co najmniej 50 proc. zaszczepionych mieszkańców.
KT

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5