Mostki nad Kanałem Łuczańskim czekają na remont

2021-11-03 10:00:00(ost. akt: 2021-11-03 10:18:10)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Oprócz nowej kładki, mostów drogowych i mostu kolejowego, przy Kanale Łuczańskim mamy jeszcze dwa mniejsze mostki. Oba są w złym stanie technicznym. Czy będą wyremontowane i kiedy - pytają nasi czytelnicy.
Jeden to tzw. mostek garbaty przy Instytucie Rybactwa Śródlądowego, naprzeciwko Żeglugi Mazurskiej, a drugi to mostek drewniany przy ogrodach działkowych. Stan obu pozostawia wiele do życzenia.

- Mostek przy instytucie ma dziury w nawierzchni, przy schodkach wystają stalowe, ostre listwy, które stwarzają niebezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów. Z kolei na tym drewnianym przy ogródkach deski się uginają, miejscami drewno jest spróchniałe - mówią nam czytelnicy. - Co prawda latem na tym mostku drewnianym wymieniono kilka połamanych desek, ale tu potrzebny jest gruntowny remont.

- Często tędy chodzę na działkę, albo na spacer i patrzeć nie mogę jak ten mostek przy Żegludze brzydko wygląda, a latem spaceruje tu tylu mieszkańców i turystów. Żeby przez tyle lat nic tu nie zrobić?! - oburza się napotkana nad kanałem pani Zofia.

Czy są plany remontu obu przepraw i w jakim terminie możemy tego spodziewać - zapytaliśmy o to Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, burmistrza Giżycka.

- W tym roku wykonaliśmy przegląd okresowy obu obiektów. Dokonaliśmy dokładniejszych oględzin mostka drewnianego i rozesłaliśmy zapytanie o koszt napraw kilku elementów konstrukcyjnych. Jeżeli ceny będą realne, przeprowadzimy bieżącą konserwację. Mostek drewniany jest już w słabej kondycji i trzeba myśleć o jego odbudowie - odpowiada burmistrz. - Pozostałe obiekty wymagają bieżącej obsługi i planujemy je w okresie wiosennym. Docelowo planujemy przebudowę całego nabrzeża kanału wraz z budową promenady i drogi dla rowerów.
KT


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ELIZABETH WALTER #3079778 3 lis 2021 10:54

    Pożycz teraz od LENDINGTREE®  Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-24) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5