Podsumowanie policyjnych kontroli motocyklistów i rowerzystów

2021-10-01 14:00:00(ost. akt: 2021-10-01 12:33:14)

Autor zdjęcia: freepik

W sezonie letnim od maja 2021 roku na giżyckich drogach policjanci ruchu drogowego skontrolowali 228 kierujących jednośladami. Łącznie rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści popełnili w ruchu drogowym 147 wykroczeń.
Jakie są główne grzechy motocyklistów? Przede wszystkim nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie.
Natomiast rowerzyści najczęściej łamali przepisy, przejeżdżając przez przejście dla pieszych.

Jesień i zima za pasem to praktycznie koniec motocyklowego sezonu, ale i w tych porach roku napotykamy na drodze kierujących jednośladami, dlatego warto nadal zachować ostrożność na drodze.

- Jazda na motocyklu to często pasja i ogromna przyjemność. Motocykliści wykorzystują atuty swoich pojazdów, jakim są: małe gabaryty, zwrotność, przyspieszenie. Niestety niektórzy robią to z ogłuszającym rykiem silnika. Takie zachowania nielicznych mają wpływ na opinię o całej grupie użytkowników motocykli - uważają giżyccy policjanci,dlatego apelują do wszystkich miłośników jednośladów o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Przyjemność z użytkowania motocykla czy roweru zawsze musi się łączyć z dbaniem o bezpieczeństwo własne i innych. Motocykliści muszą być świadomi, że nawet odzież ochronna i niezbędny do jazdy kask, przy dużych prędkościach, nie uchronią ich od poważnych obrażeń.

Rozpędzenie dwukołowej maszyny to zaledwie kilka sekund, jednak nawet jej ułamek może zadecydować o czyimś życiu. Pasjonaci jednośladów podczas zdarzenia drogowego narażeni są na zdecydowanie większe niebezpieczeństwo narażenia życia i zdrowia. Włączmy wyobraźnię i zadbajmy o to, aby każdy wyjazd na ulubionej maszynie kończył się bezpiecznym powrotem.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5