Skaterzy chwilowo bez skateparku

2021-09-10 13:29:22(ost. akt: 2021-09-10 13:53:06)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Nie ma już skateparku na plaży miejskiej w Giżycku. Nowy planowany jest przy SP7. Zanim ten zostanie wybudowany, tymczasowy skatepark powstanie w pobliżu basenu.
Kilka dni temu rozebrano miejski skatepark, plac do jazdy na rolkach i deskorolkach. Choć nie było na nim zbyt wiele ramp czy specjalnych torów i przeszkód do nauki trików, to istniejący od prawie 20 lat plac zniknął z plaży. W tej lokalizacji powstanie całoroczny lunapark. Na terenie, gdzie dotychczas zlokalizowane było sezonowe wesołe miasteczko, zostanie wybudowana restauracja. Likwidacja obecnego skateparku nie oznacza jednak, że mieszkańcy Giżycka, a w szczególności skaterzy stracą tę atrakcję.

Fot. Renata Szczepanik

- W wyniku konsultacji jako najbardziej pożądaną lokalizacją skateparku wskazano okolice ulicy Wodociągowej – informuje Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. - Niestety, na tę lokalizację nie zgodziła się Spółdzielnia Mieszkaniowa. W budżecie na 2021 r. mamy zarezerwowane 100 000 zł na tymczasowy skatepark/ skatespot, który ma powstać w okolicach basenu. Docelowy duży skatepark wraz z pump trackiem planujemy przy SP7 wraz z przebudową zapadającej się części Orlika.

Fot. Renata Szczepanik

Jak zapowiada burmistrz, jest już opracowana wstępną koncepcja wykonania tego przedsięwzięcia w 2022 roku.
rs

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5