Wolontariat w schronisku zawieszony

2021-08-03 09:15:16 (ost. akt: 2021-08-03 09:16:58)

Autor zdjęcia: arch.GG

Od sierpnia został wstrzymany wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bystrym. Natomiast od września planowane są szkolenia dla wolontariuszy, którzy chcą udzielać się w miejskim schronisku. Ponadto unieważniono przetarg na prowadzenie schroniska.
Od niedzieli, 1 sierpnia miasto nie organizuje już wolontariatu w miejskim schronisku w Bystrym. Szkolenia dla wolontariuszy planowane są od września, po czym wolontariat zostanie odwieszony i udostępniony jedynie dla przeszkolonych osób. Jakie są przyczyny wstrzymania wolontariatu?

Po konsultacji z behawiorystą otrzymaliśmy zalecenie usystematyzowania wolontariatu – informuje Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka. – Wolontariat nie może być improwizacją, a poza tym każda osoba, która ma kontakt ze zwierzętami, powinna mieć podstawową wiedzę dotyczącą zasad kontaktu i zagrożeń. Po szkoleniach będziemy dążyć do zwiększenia częstotliwości wolontariatu. Zostaną ustalone zasady. Ogłoszony przetarg na prowadzenie schroniska został unieważniony i obecnie nie wiemy, co będzie dalej, więc wstrzymujemy nabór wolontariuszy.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5