Druhowie OSP pilnie poszukiwani

2021-07-01 09:54:07 (ost. akt: 2021-07-01 10:01:03)

Autor zdjęcia: OSP Miłki

OSP Miłki poszukuje kandydatów na strażaków ochotników, którzy zechcą wstąpić w ich szeregi. 7 lipca rusza kurs szkoleniowy dla przyszłych druhów.
Druhem może zostać prawie każdy dorosły w wieku od 18 do 65 lat, który spełni kilka podstawowych warunków. Najważniejsza jest motywacja.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkach – mówi Andrzej Rydzewski, naczelnik OSP Miłki. – Nieważne czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną, czy mieszkasz w Miłkach, czy w innej miejscowości, liczą się dobre chęci oraz chęć niesienia pomocy.

Fot. OSP Miłki

Aby zostać czynnym członkiem jednostki OSP trzeba:
- mieć ukończone 18 lat
- posiadać aktualne badania lekarskie
- odbyć szkolenie BHP
zrobić kurs szeregowych, który zaczyna się 7 lipca.

Fot. OSP Miłki


Nabór do OSP trwa cały rok, ale obowiązkowy kurs szeregowych odbywa się raz w roku lub raz na dwa lata, w zależności od potrzeb. Bez szkolenia i egzaminu nie można brać udziału w akcjach.

– Każdy musi przejść szkolenie szeregowych, które kończy się egzaminem oraz testem w komorze dymowej – wyjaśnia Andrzej Rydzewski. – Ne każdemu się to udaje.Nie każdy nadaje się na strażaka, dlatego warto, by osoby zainteresowany odwiedziły remizę, zapoznały się ze sprzętem gaśniczym i pożarniczym, a przede wszystkim poznały bliżej zasady naszej pracy. Osoby zainteresowane wstąpieniem do OSP muszą wiedzieć, że to jest praca charytatywna. Tutaj nie ma zarobku, tylko satysfakcja z pomocy innym.

Fot. OSP Miłki

Do OSP mogą wstąpić również kobiety. Kiedyś w jednostce było ich siedem, teraz są trzy aktywne, które stale uczestniczą w życiu jednostki. Czynnych druhów w OSP Miłki jest 22, a około 10 gotowych do akcji każdego dnia.

– Zależy nam na jak największej licznie czynnych druhów, którzy będą w dyspozycji jednostki i mogą być gotowi do akcji w ciągu około dziesięciu minut – dodaje naczelnik Rydzewski.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 793 488 998 lub 881 452 225.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5