Jakub w kadrze na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

2021-06-24 11:16:55 (ost. akt: 2021-06-24 12:18:16)
Fot. W 2017 r. Jakub Kochanowski uczestniczył w treningu siatkarskim w MOSiR-ze w Giżycku. Na zdjęciu ze swoim pierwszym trenerem Dariuszem Pachuckim

Fot. W 2017 r. Jakub Kochanowski uczestniczył w treningu siatkarskim w MOSiR-ze w Giżycku. Na zdjęciu ze swoim pierwszym trenerem Dariuszem Pachuckim

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Giżycczanin Jakub Kochanowski został powołany do kadry reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Wczoraj trener polskiej reprezentacji ogłosił skład na turniej olimpijski.
Jak poinformował wczoraj, 23 czerwca Polski Związek Piłki Siatkowej, trener reprezentacji Polski mężczyzn Vital Heynen, podał skład kadry na turniej olimpijski Tokio 2020.

Wśród zawodników jest giżycczanin i mistrz świata z 2018 roku Jakub Kochanowski, który w lipcu będzie obchodził swoje 24 urodziny. Kuba w młodzieżowej siatkówce zdobył praktycznie wszystko. W Drużynie Marzeń Mistrzostw Świata Juniorów 2017 wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju. W tym samym roku znalazł się w kadrze seniorskiej, stając się jednym z podstawowych środkowych. Dziś Jakub Kochanowski to jeden z czołowych reprezentantów Polski. Przed nim udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Fot. Arch. prywatne


Szkoleniowiec wskazał jedenastu zawodników, którzy znajdą się w olimpijskiej kadrze. Natomiast kto wystąpi na olimpiadzie na pozycji libero, dowiemy się po niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów. Do Japonii na zgrupowanie poprzedzające igrzyska poleci jeszcze dwóch zawodników rezerwowych.

Skład:
Mateusz Bieniek – środkowy
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Łukasz Kaczmarek – atakujący
Jakub Kochanowski – środkowy
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – atakujący
Wilfredo Leon – przyjmujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Piotr Nowakowski – środkowy
Kamil Semeniuk – przyjmujący
Aleksander Śliwka – przyjmujący

Damian Wojtaszek – libero
Paweł Zatorski – libero

Rezerwowi
Tomasz Fornal – przyjmujący
Norbert Huber – środkowy

rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5