Giżycki Bieg Charytatywny - tym razem dla Krzysia

2021-06-10 11:34:19 (ost. akt: 2021-06-10 12:17:58)
Na trasie IV Giżyckiego Biegu Charytatywnego

Na trasie IV Giżyckiego Biegu Charytatywnego

Autor zdjęcia: Arcg. GG/ZO

Szósta edycja Giżyckiego Biegu Charytatywnego staje się faktem. Jego głównym bohaterem jest Krzyś Marculewicz - niespełna 2-letni giżycczanin, cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce.
— Wola walki i powrotu do zdrowia w tym małym, wielkim człowieku jest niesamowita. Krzyś swoją postawą przeczy wszelkim podręcznikowym diagnozom, a zdaniem lekarzy osiąga postęp dużo większy, niż wskazywałby na to przebieg choroby. To dzięki rodzicom - Patrycji i Adamowi - którzy nie poddają się w procesie rehabilitacji — informują organizatorzy biegu, czyli Aktywne Giżycko. — Jednak skuteczne leczenie Krzysia kosztuje i to dużo. Mieszkańcy Giżycka pokazali już niejednokrotnie, że potrafią zjednoczyć się, gdy chodzi o zdrowie jednego z nas! Wiemy, że tak będzie i tym razem.

Mały Krzyś będzie miał silne wsparcie od Kamila.
— To drugi - obok Krzysia - bohater naszego tegorocznego biegu. Kamil 18 czerwca weźmie udział w 100-kilometrowym Biegu Komandosa, a swój udział w nim dedykuje małemu giżycczaninowi cierpiącemu na mózgowe porażenie dziecięce. Kamil przebiegnie 100 km, a my 27 czerwca dołożymy kolejne 4 km, razem pokonując trasę dla Krzysia — wyjaśniają organizatorzy.

Na bieg zapraszamy giżycczan i wszystkich chętnych już 27 czerwca o godz. 12. Dystans - 4 kilometry ulicami miasta. Start o godz. 12 przy nowej kładce nad Kanałem Łuczańskim. Po szczegóły całej akcji odsyłamy na fanpage Aktywnego Giżycka na FB.
KT

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5