Skrzat i żak przy stołach do tenisa

2021-05-27 12:29:00(ost. akt: 2021-05-27 14:35:39)
Aleksandra Bronk i Iga Baniewska - Mistrzynie Województwa w Tenisie Stołowym w kat. skrzatki - gra podwójna (SP 1 Giżycko)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W SP 1 w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kat. skrzat i żak oraz eliminacje do Mistrzostw Polski w kategorii żak. Turniej otworzyli: dyrektor szkoły Marina Rudis-Rodak i zastępca burmistrza Cezary Piórkowski.
— Gościliśmy 75 osób z całego województwa. O dwa miejsca, premiowane wyjazdem na Mistrzostwa Polski walczyło 23 żaków. Naszą szkołę w tej kategorii wiekowej reprezentowali: Krzysztof Zera, Skura Szymon, Jurski Bartosz, Orzoł Bartosz i Kamil Kresin. Najbliższy awansu z naszych zawodników był Kamil, który zajął 4 miejsce w eliminacjach — relacjonuje trener Piotr Trochim.

Grupę młodszą - kategorię skrzat reprezentowali: Iga Baniewska, Iga Morawska, Aleksandra Bronk, Hania i Julia Kaczmar, Julian Gieczewski, Filip Romańczyk, Hubert Orłowski i Krystian Sienkiewicz. Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania za waleczność i zaangażowanie.

Toczone pojedynki były pełne emocji, bardzo często kończyły się w 5. secie
Ola i Hubert w swoich grupach zajęli VI miejsce w województwie, natomiast Iga Baniewska i Julek Gieczewski – III miejsce w województwie.

W grze mieszanej Iga Baniewska / Julian Gieczewski i Aleksandra Bronk/ Hubert Orłowski zajęli III miejsce.W grze podwójnej chłopców Gieczewski/ Orłowski wywalczyli również III miejsce.

Dziewczęta wypadły tak samo znakomicie. Para Iga Morawska/Julia Kaczmar zajęła III miejsce.

Natomiast para Iga Baniewska/Aleksandra Bronk wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła Mistrzostwo Województwa w grze podwójnej skrzatek. Jest to największy sukces naszych najmłodszych tenisistów stołowych.

— Cieszy fakt, że nawiązujemy równorzędną walkę z najmocniejszymi ośrodkami tenisa stołowego w województwie —podsumowuje trener i dodaje: — Ogromne podziękowania należą się także rodzicom za pomoc w organizacji Mistrzostw Województwa w Tenisie Stołowym.