Pijany kierowca wjechał w posesję i uderzył w drzewo

2021-05-19 13:26:56 (ost. akt: 2021-05-19 13:30:48)

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci z Giżycka zatrzymali dwóch kierujących, którzy jechali będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich wjechał w posesję na terenie gminy Giżycko i uderzył w drzewo. Urodziny na plaży zakrapiane alkoholem nie skończyły się szczęśliwie.
31-kierowca wspólnie z kolegą przyjechali na plażę, gdzie pili alkohol, świętując urodziny jednego z nich. W drodze powrotnej na łuku drogi kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem, wjechał na krawężnik, pokonał ogrodzenie posesji i w efekcie zatrzymał się na drzewie. Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, jego kolega wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

— Obu mężczyznom nic się nie stało. Świadkowie relacjonowali, że kierowca jechał z nadmierna prędkością, a w momencie wjechania na posesję byli tam jej mieszkańcy, na szczęście nic im się nie stało — informuje giżycka policja o zdarzeniu z 17 maja.

Drugiego z kierowców zatrzymali policjanci prewencji, kilka minut po północy na terenie Giżycka. 21-letni kierowca audi miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Obaj kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5