Happening POSZERZAMY HORYZONTY!

2021-05-19 08:39:11 (ost. akt: 2021-05-21 07:45:48)

Autor zdjęcia: arch.GG

Pokaz iluzji, koncert i wystawa plenerowa to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano podczas plenerowej imprezy pod hasłem Poszerzamy horyzonty. Już 4 czerwca w węgorzewskim parku im. J. Helwinga odbędzie się happening.
Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami oraz Węgorzewskie Centrum Kultury zapraszają na niecodzienne i wyjątkowe spotkanie ze sztuką. Sztuką, którą każdy może tworzyć wspólnie z organizatorami podczas happeningu "Poszerzamy horyzonty".

– W piątek po Bożym Ciele przy fontannie w Parku Helwinga możesz pograć, pośpiewać, pomalować oraz zainspirować się sztuką iluzji – informuje Alicja Rymszewicz, prezes Stowarzyszenia Trygort nad Mamrami. – „Poszerzamy Horyzonty” to projekt nakłaniający do szukania, łapania i wiązania zgubionych wątków: wychodzenia poza ramy, stawiania się w roli twórcy, przypominania sobie o radości z samego procesu tworzenia. Do odkrywania i wykorzystywania swoich możliwości.

Park miejski stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek, rodzinny spacer, doskonały zakątek zabaw dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy happeningu zapraszają do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Artyści:
Damian Spętany - półfinalista programu Mam Talent. Mówi o sobie: "Iluzja to sposób wyrażana siebie, nadawania zwykłym przedmiotom niezwykłych właściwości. Iluzja jest też tym, co uwielbiam w niej najbardziej zarazem czyli sztuką wywoływania odpowiednich emocji. Od śmiechu poprzez płacz, strach, zadumę i zdziwienie. Najkrócej mówiąc iluzja jest moim sposobem na życie.

Ania Broda - piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów , producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”.
Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym – wyjątkowa i magiczna. Mówi o sobie: "Właściwie trudno mi powiedzieć, czy to ja zajmuję się Muzyką, czy Muzyka zajmuje się mną."

Roma Waszak - plastyk, pedagog sztuki i mediów, instruktor rękodzieła artystycznego, czeladnik tkacki. Od pięciu lat prowadzi Pracownię Skiroławki w Piłakach Małych, gdzie zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, rękodziełem i twórczością upcyklingową, a także prowadzi liczne warsztaty.
Jej sposób myślenia o własnej twórczości i działalności definiuje wiersz Edwarda Stachury „Nie brooklyński most”. Ideę sztuki, która ma służyć polepszeniu ludzkiego życia realizuje tworząc projekty artystyczne, społeczne i edukacyjnej we współpracy z lokalnymi organizacjami i instytucjami.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5