Gmina dopłaca do półkolonii dla najmłodszych

2021-05-13 10:38:41 (ost. akt: 2021-05-13 10:42:09)

Autor zdjęcia: azs-wilkasy.pl

Giżycka gmina dofinansuje letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Warunek jest jeden: trzeba być zameldowanym na terenie gminy. Zgłoszenia przyjmowane są od 14 do 18 maja w godzinach pracy Urzędu Gminy.
Gmina Giżycko zapewnia swoim mieszkańcom możliwość dofinansowania do wypoczynku letniego. Będą mogły skorzystać z niego tylko dzieci mieszkańców, którzy są zameldowani na terenie gminy, a adres zameldowania jest wskazany przez rodzica, jako adres podatnika w odpowiednim formularzu zeznania podatkowego.

– Aby zgłosić dziecko należy wypełnić oświadczenie dostępne w sekretariacie urzędu lub na stronie BIP – informują urzędnicy. – Oświadczenie należy złożyć wraz z okazaniem pierwszej strony formularza zeznania rocznego za ubiegły rok. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu dziecka do udziału w półkolonii, należy dokonać wpłaty na w wysokości 150 zł. Po złożeniu oświadczenia i dokonaniu opłaty rodzic otrzyma pisemne potwierdzenie, z którym powinien zgłosić się do wybranego organizatora, w celu dokonania zapisu na wybrany termin i rodzaj zajęć. Rezerwacji terminów można dokonać wcześniej.

Dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat mogą uczestniczyć w pięciodniowych półkoloniach organizowanych w wymiarze co najmniej 9 godzin dziennie. Organizatorami wypoczynku są: Ośrodek Wypoczynkowy „Gwarek” na Pięknej Górze, który proponuje różnorodne zajęcia tematyczne, Wioska Surfów w Wilkasach oferuje zajęcia z zakresu windsurfingu i sportów wodnych, natomiast AZS COSA Ośrodek w Wilkasach roganizuje zajęcia sportowe, w tym tenis i żeglarstwo.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5