Nowa plaża nad Niegocinem

2021-04-21 09:12:50 (ost. akt: 2021-04-21 09:13:32)

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

Do 30 kwietnia można składać oferty na dzierżawę terenu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Niegocinem przy ul. Moniuszki w Giżycku. Samorząd zdecydował o przeznaczeniu niezagospodarowanego dotąd terenu na bezpłatną miejska plażę.
Nowa plaża zlokalizowana będzie w atrakcyjnym turystycznie miejscu, w południowo – zachodniej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Niegocina i Kanału Niegocińskiego. Obszar ten przeznaczony jest na zorganizowanie i prowadzenie publicznej, nieodpłatnej plaży wraz z terenem sportowo – rekreacyjnym, w sposób zachowujący naturalne walory przyrodniczo – krajobrazowe nieruchomości.

W pobliżu terenu przyszłej plaży powstają wilkaskie apartamentowce. Zanim giżyccy radni zdecydowali o wydzierżawieniu tego terenu na plażę, zastrzegli, by była to miejska, bezpłatna i dostępna dla wszystkich plaża. Obszar przyszłej plaży to teren około 100 m długości i 30 m szerokości.
Plaża musi być ogólnodostępna i nieodpłatna, co należy zawrzeć w umowie z dzierżawcą musi – argumentowała radna Małgorzata Czopińska. – Chodzi o to, by dzierżawca, który będzie ustalał regulamin korzystania z plaży, nie ograniczył dostępności tylko dla mieszkańców apartamentów czy zwolnił ich z opłat, a pozostali będą płacić za korzystanie z plaży.
Zgodnie z sugestią radnych, ogłoszony przetarg dotyczy dzierżawy terenu na plażę dostępną dla wszystkich chętnych bez ponoszenia kosztów.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5