Rodzinne Ogrody Działkowe z szansą na rozwój

2021-04-20 13:40:39 (ost. akt: 2021-04-20 13:49:31)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Stowarzyszenia i organizacje prowadzące Rodzinne Ogrody Działkowe mogą ubiegać się za pośrednictwem samorządu o dofinansowanie na rozwój infrastruktury, zieleni, alejek i wiele innych przedsięwzięć na terenie swoich ogrodów.
Po raz pierwszy ROD ma szansę na dofinansowanie swojej działalności. Samorząd województwa ogłosił pierwszą edycję konkursu dla gmin, które zgłoszą swoje kreatywne projekty dotyczące ogrodów działkowych i działkowiczów.

Na ostatnim posiedzeniu naszego zarządu województwa zdecydowaliśmy o możliwości wsparcia Rodzinnych Ogrodów Działkowych za pośrednictwem gmin naszego województwa, które wezmą udział w konkursie – informuje Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. – Przeznaczamy 150 tysięcy zł na poprawę wspólnej infrastruktury ogrodowej na terenie ROD, co przyczyni się do polepszenia warunków aktywnego i zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu, ochrony środowiska, wykorzystania potencjału obszarów zielonych. Będzie można zainwestować między innymi w alejki, ścieżki, ogrodzenia, oświetlenie, domy działkowca.

Środki mogą być przeznaczone na wydatki z zakresu budowy, rozbudowy, modernizacji infrastruktury ogrodowej, dróg ogrodowych, parkingów, alejek, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej lub elektrycznej, oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu, hydroforni, ulepszenia ładu przestrzennego, zieleni i zadrzewienia na terenach ogólnodostępnych danego ROD, organizowania i rozbudowy oraz remontu obiektów, miejsc, instalacji i infrastruktury na terenie danego ROD służących społeczności lokalnej wraz z zakupem wyposażenia, które pełnią funkcje sportowe i rekreacyjne, w tym: boisk sportowych wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych, ścieżek rowerowych, placów sportowo-rekreacyjnych, deptaków, skwerów, wiat rekreacyjnych, zadaszeń i placów zabaw. Dofinansowanie mogą tez uzyskać projekty dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej do odpoczynku wpływające na poprawę estetyki miejscowości, jak na przykład montowane na stałe strefy hamaków, leżaków, kompleksowe miejsca postoju dla rowerzystów, pomosty.

Każda gmina może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie maksymalnie do 15 tys. zł. Nabór potrwa do 7 maja 2021 roku.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5