Wysoka wygrana MAMR

2021-03-29 12:38:31 (ost. akt: 2021-03-29 12:45:42)

Autor zdjęcia: Marek Grochowski

Prawdziwy festiwal bramek zafundowali piłkarze giżyckich MAMR w meczu 21. kolejki forBET IV ligi wygrywając z PISĄ Barczewo 6-1.
Podopieczni trenera Przemysława Łapińskiego od początku dyktowali warunki meczu, bo już w 13 min grający od wiosennej rundy Rafał Raiński strzela bramkę na 1-0 dla naszej drużyny. Jednak długo się nie cieszyliśmy z prowadzenia, bo w 30 min Pisa doprowadziła do remisu. Ta bramka pobudziła zawodników z Giżycka. W 39 min piękną bramką popisał się niezawodny Michał Świderski, a dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę Paweł Drażba wyprowadza MAMRY na dwubramkową przewagę.

Po przerwie wychodzimy na boisko takim samym składem jak w pierwszej połowie. W 59 min w polu karnym Pisy faulowany zostaje Radosław Gulbierz, a sędzia wskazuje na “wapno”. Sam poszkodowany wykonuje poprawnie rzut karny i mamy 4-1 . W 75 i 78 min trener dokonuje dwie bardzo trafne zmiany. Na plac boju wchodzą Krystian Wiszniewski i Damian Mazurowski i obydwaj zaraz po wejściu (w swoich pierwszych akcjach) zdobywają bramki na 5-1 i 6-1.

Fot. Marek Grochowski

O meczu trener Przemysław Łapiński powiedział: “Jestem zadowolony z postawy moich zawodników w tym meczu. Z przebiegu gry byliśmy zespołem lepszym i przez całe spotkanie kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe. Niemal przez całe spotkanie konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia. Oczywiście jest jeszcze sporo aspektów, które wymagają poprawy, ale widać, że praca na treningach daje efekty. Przed nami kolejny ciężki mecz i kolejna walka o punkty. Rozpoczynamy przygotowania do meczu z Ornetą. Spodziewamy się wymagającego spotkania. Mam nadzieję, że będziemy mogli mecz ten rozegrać już u nas na boisku.”

Mecz odbył się w Mrągowie na bocznym boisku.

GKS PISA – GKS MAMRY 1-6 (1-3)

Bramki: Raiński, Świderski, Drażba, Gulbierz, Wiszniewski, Mazurowski.

SKŁAD MAMR: Murawski- Świderski(80 min Kulik), Darda, Drężek, Bańkowski (M), Raiński (M), Rutkowski, Mroczkowski ( 67 min Adamiec), Gulbierz (60 min Rusiak), Drażba (75 min Wiszniewski), Skonieczka (78 min Mazurowski).
Rezerwa: Bebłowski, Kucharski (M).

W Wielką Sobotę o godz.16.00 zagramy z MKS Błękitnymi Orneta.

M.G

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5