Gala ogłoszenia Nagród św. Brunona w tym roku online

2021-02-08 08:59:39(ost. akt: 2021-02-08 09:29:50)

Autor zdjęcia: Arch. mojegizycko.pl

Gala odbędzie się we wtorek 9 lutego o godz. 18. Retransmisję z Giżyckiego Centrum Kultury można będzie oglądać na oficjalnym kanale YouTube lub fanpage'u Miasta Giżycka na Facebooku.
Nagroda przyznawana jest co roku wyjątkowym osobom, firmom i stowarzyszeniom, które pozytywnie wpływają na rozwój naszego miasta.
Tym razem zwycięzców poznamy podczas wydarzenia online. Wyniki ogłosi b
burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Statuetki przyznawane są w ośmiu kategoriach: kultura, sport, gospodarka, turystyka, zdrowie, społecznik, ambasador Giżycka, pomysł. Nominacje otrzymują kandydaci zgłaszani przez mieszkańców, instytucje i giżyckie organizacje oraz burmistrza miasta. Zwycięzcy otrzymują statuetki z wizerunkiem św. Brunona – patrona Giżycka, listy gratulacyjne i nagrody finansowe w wysokości 1000 zł. Wręczona zostanie również Statuetka Honorowa (wraz z nagrodą finansową) oraz Statuetka Pamięci.

Nominowani za rok 2020:

KATEGORIA KULTURA
Zofia Sobocińska
Młoda, utalentowana skrzypaczka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Giżycku, która odnosi sukcesy w najbardziej prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. W tym roku ma wystąpić w wymarzonej dla wszystkich muzyków – nowojorskiej Carnegie Hal
Mariusz Korzeb
Zawodowy trener i sędzia, od blisko 40 lat specjalizujący się w tańcu towarzyskim. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem promuje dyscyplinę tańca w naszym mieście, organizuje gale taneczne, prowadzi zajęcia w klubie Czar Par, w szkołach, przedszkolach i dla seniorów z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jan Sekta
Ceniony, giżycki historyk, prelegent spotkań historycznych, wieloletni nauczyciel historii, obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie z wielkim zaangażowaniem tworzy i koordynuje Giżyckie Archiwum Cyfrowe gac.gizycko.pl.
Autor unikatowej, wydanej w 2020 roku publikacji – „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”.
Small Band
Orkiestra jazzowa Small Band powstała w 2005 roku w Giżycku. Zespół prowadzą i wiodącymi muzykami są Mirosław Gostomski i Mirosław Błudzień.
Artyści koncertowali zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, na Litwie. Zespól Small Band wygrał prestiżowy XXXVII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” Iława 2007.

KATEGORIA SPORT
Andrzej Paszkiewicz
Znakomity trener piłki ręcznej, od 30 lat prowadzący społecznie drużyny giżyckich szczypiornistów. 30 lat pracy to tysiące meczów, setki turniejów i wiele godzin treningów. W 2020 roku został uhonorowany Diamentową odznaką za zasługi dla Polskiej Piłki Ręcznej i obchodził jubileusz pracy trenerskiej.
Biegam Bo Lubię Giżycko – Edyta Organek i Daniel Gibuła
BBL Giżycko działa od ponad 8 lat. Oprócz biegania, trenerzy BBL zaszczepiają pasję do sportu, ruchu i sprawności fizycznej. Mimo trudnego czasu pandemii, giżycka grupa zorganizowała w ubiegłym roku imprezę – Sport Generacja, zawody dla szkół podstawowych z udziałem 200 dzieci. Patronat nad wydarzeniem objęły sławy polskiej lekkoatletyki – Paweł Januszewski i Sebastian Chmara.
Monika Fedusio
Pochodząca z Giżycka siatkarka, zawodniczka bydgoskiego klubu, z którego powołana została do kadry narodowej. 10 stycznia 2020 r. na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio można było podziwiać Monikę Fedusio w barwach reprezentacji Polski. Wynikiem 3:0 Polki zapewniły sobie awans do półfinału kwalifikacji do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio.

KATEGORIA GOSPODARKA
Biłas & Synowie
Firma rodzinna, którą zna chyba każdy giżycczanin. Pan Mirosław Biłas wraz z synami prowadzi szeroką działalność gospodarczą: budownictwo, sieci i instalacje, gastronomia, stacja paliw, sala bankietowo–konferencyjna, kręgielnia. Nominacja za imponujący rozwój firmy na przestrzeni lat.
Pan Kartacz
Właścicielem lokalnego baru z domową kuchnią jest Jakub Patecki, który prowadzi również popularną lodziarnię Willisch. Charakterystyczny punkt przy ul. Smętka oferuje pyszne kartacze, pierogi i babkę ziemniaczaną, jest zdobywcą wielu pozytywnych recenzji kulinarnych i certyfikatu jakości od słuchaczy radia RMF FM.
Mała Flota - Jakub i Grażyna Konstantynowicz
Rodzinna firma z Giżycka, jeden z laureatów ubiegłorocznej edycji plebiscytu Orły w kategorii „Turystyka”. Mała Flota od 2017 r. zaprasza turystów do eksplorowania Mazur od strony jezior i kanałów. Macierzystym portem Małej Floty jest Ekomarina Giżycko, skąd rozpoczyna się flagowy, najbardziej popularny wśród turystów rejs po Łabędzim Szlaku. Mała Flota to również wyprawy wędkarskie i wydarzenia kulturalne.

KATEGORIA TURYSTKA
Mirosław Boć
Nauczyciel i organizator rowerowych przedsięwzięć w Giżycku. Inicjator międzynarodowych wymian młodzieży z Niemcami i Litwą, rajdów rowerowych, projektów w ramach GBO. Dzięki jego zaangażowaniu, przy obecnej Szkole Podstawowej nr 1, zbudowano miasteczko ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód.
Wieża Ciśnień
Wyjątkowy obiekt na turystycznej mapie Giżycka, któremu świetność przywrócił przedsiębiorca Henryk Górny. Zabytkowa Wieża z 1900 r. zwana również wodną, to unikatowa atrakcja i obowiązkowy punkt zwiedzania. Połączenie modelowej rewitalizacji z walorem edukacyjnym i turystycznym – to powód do dumy mieszkańców.
Dominik Kaźmierczak Motolotnie Mazury
„Popatrz z góry na Mazury!” – tak na loty widokowe nad Mazurami zaprasza Dominik Kaźmierczak. Motolotnie Mazury to oferta dla wszystkich, którzy chcą z innej perspektywy zobaczyć Giżycko i Mazury. W trakcie lotu można podziwiać wspaniałe widoki Krainy Tysiąca Jezior, poczuć wolność, adrenalinę i przeżyć unikatową atrakcję.

KATEGORIA ZDROWIE
Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Na uznanie i wyróżnienie zasługuje wieloletnia działalność Fundacji w zakresie szerokiej edukacji ekologicznej, realizacja projektów zdrowotnych oraz wykonanie Masterplanu dla Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. W tym roku fundacja obchodzi jubileusz 30-lecia.
Oddział Chorób Zakaźnych i Covidowy
Giżycki Oddział Chorób Zakaźnych znajduje się na liście szpitali zakaźnych do walki z epidemią Covid-19. Personel medyczny dokłada szczególnej troski i opieki nad swoimi pacjentami. Walczą o nasze zdrowie i życie, narażając swoje. Oddział stara się tworzyć najlepsze warunki do leczenia chorych, z pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i indywidualnym podejściem.
Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Ratownicy MOPR ratują życie i zdrowie osób korzystających z wody. MOPR działa na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich przez cały rok. Najważniejszym celem stowarzyszenia jest organizowanie pomocy
i ratowanie osób, które uległy wypadkom oraz są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia na mazurskich akwenach. MOPR organizuje również kursy pływania, nurkowania i motorowodne, zabezpiecza imprezy regatowe na jeziorach i wiele innych.

KATEGORIA SPOŁECZNIK
Joanna Sudak
Od dziecka pomaga potrzebującym, tego nauczyła ją mama. Nigdy nie pozostaje obojętna na czyjąś krzywdę. Od kilku lat prowadzi zbiórki dla potrzebujących, którzy są w różnych sytuacjach życiowych i losowych. Działa również jako wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Wolontariat i akcje pomocowe są częścią jej życia, a ona sama staje się synonimem takich akcji w naszym mieście.
Andrzej Gasiul
Prezes Giżyckiego Klubu Niewidomych „Kormoran”. Aktywnie wspiera osoby niewidome i słabowidzące, tworzy projekty i pozyskuje fundusze na realizację ważnych inicjatyw. Od 25 lat prowadzi przyparafialny zespół „Betania”, gdzie integruje młodych ludzi i pomaga im rozwijać muzyczne pasje. Jako muzyk w zespole szantowym OKAW Sztorm, działa na rzecz promocji Giżycka i popularyzacji muzyki szantowej w kraju i za granicą.
Maria Popieluch
Organizatorka pomocy w ramach opieki paliatywnej, opieki długoterminowej oraz hospicjum domowego dla dzieci i dorosłych. Zatrudnia opiekunów medycznych, którzy sprawują opiekę nad osobami samotnymi i starszymi na terenie Giżycka. Pozyskuje sprzęt rehabilitacyjny i środki medyczne niezbędne do opieki nad chorymi w domu. Jest osobą zaangażowaną w dobro lokalnej społeczności, pełna empatii i szczerze oddana innym. Pani Maria otrzymała tytuł Społeczniczki Warmii i Mazur 2020.
Natalia Paszkiewicz
Zaangażowana w akcje charytatywne i pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Giżycka i okolic. Rozpoznawana jako lokalna liderka Szlachetnej Paczki. Czynnie uczestniczy i promuje także akcję pomocową Świąteczne Anioły. Zawsze można liczyć na jej bezinteresowną pomoc i wsparcie.
„Maseczki dla Polski”
Akcja społeczna. Nominacja za dystrybucję maseczek, które mieszkańcy Giżycka nieodpłatnie otrzymali w ubiegłym roku. W czasie narodowej kwarantanny, kiedy o maseczki ochronne było trudno, kiedy żyliśmy w wielkim strachu i każdy, kto mógł, szył je na swoje potrzeby, dostawa ogromnej puli maseczek wielokrotnego użytku była wielkim wsparciem.

AMBASADOR GIŻYCKA
Aleksandra Juszkiewicz
Zwyciężczyni ogólnopolskich zmagań kucharzy w programie MasterChef TVN, w którym zawsze podkreślała związek z Mazurami i Giżyckiem. Autorka kulinarnej opowieści o smakach Warmii i Mazur „Po pierwsze tradycja”, promującej dziedzictwo kulinarne naszego regionu. Bliska sercu Oli jest również ekologia i dbałość o środowisko naturalne, miejsce, w którym żyjemy, z którego możemy czerpać inspiracje i smaki.
Joanna Zubkowicz
Uczestniczka programów muzycznych o randze ogólnopolskiej, m.in. Must Be The Music (w Polsacie), The Voice of Poland (TVP) i ostatnio Szansa na Sukces również w Telewizji Polskiej. Utalentowana solistka o wyjątkowym głosie. Na co dzień sportsmenka, zawodowo ratowniczka wodna, instruktorka pływania, trener personalny.
Giżycka Grupa Regatowa
GGR bierze udział w najważniejszych żeglarskich zawodach w kraju i za granicą, podczas których promowane jest nasze miasto. Klub od 2005 r. organizuje szkolenia regatowe i rywalizację sportową dzieci i młodzieży. 12 zawodników GGR otrzymało powołania do Kadry Narodowej na sezon 2020. GGR to trzeci klub sportowy w województwie warmińsko-mazurskim i trzeci klub żeglarski w Polsce. Świetne wyniki są konsekwencją systemu szkoleniowego i zdrowej rywalizacji sportowej, pełnego zaangażowania trenerów, zawodników i klubu zwariowanych rodziców pod sztandarem GGR.

POMYSŁ
Eulalia Paszkiewicz
Lokalna propagatorka tradycyjnej mazurskiej kuchni. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi rodzinny biznes – Kuchnię Regionalną i przetwórnię owoców. Jej konfitury królują na stołach w całej Polsce, a także Europie, posiadają certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, to nasz produkt eksportowy. Do jej sztandarowych pomysłów należą również „Rejsy po Mazurskich Smakach”, konkurs nalewek „Smakowanie Mazur”, czy „Gawędy przy Nastojkach”. W 2020 r. Pani Eulalia odebrała zdecydowanie zasłużoną – nagrodę Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.
Galinda
Multimedialna animacja przedstawiająca legendę o Galindzie z Wyspy Miłości. Autorka Kama Fundichely, w nowoczesny sposób opowiada nam historię giżyckiej „panny z żabką”. Animacja zrealizowana została w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2020 roku.
Leśny Projekt Edukacyjny „W LISTOWIU”
Leśny Projekt Edukacyjny „W Listowiu” funkcjonuje od lipca 2020 roku, Pomysłodawczynią i założycielką projektu jest Aneta Górska Prezes Fundacji Północny-Wschód. „W Listowiu” to forma opieki dziennej nad dziećmi w wieku 3-6 lat. Głównym założeniem jest przebywanie dzieci na dworze w otoczeniu natury, duża dawka ruchu na świeżym powietrzu, kontakt z językiem angielskim oraz komunikacja z dzieckiem w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy oraz o elementy najlepszych systemów wychowawczo-edukacyjnych: Janusza Korczaka, Waldorfska, Montesorri, edukacji demokratycznej, flow learning Josepha Cornella.
Źródło: mojegizycko.pl

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B