Co i kiedy wydarzy się nad Niegocinem?

2021-01-07 15:00:00 (ost. akt: 2021-01-07 12:54:24)

Autor zdjęcia: arch.gck

Festiwal Światła i Dźwięku, Operacja Boyen, święto miasta czy otwarcie sezonu żeglarskiego i majówka — to imprezy już zaplanowane przez GCK na ten rok. Czy jednak spotkamy się w amfiteatrach i plenerach? Nie wiadomo.
Trwają prace nad kalendarzem tegorocznych imprez w mieście. Wiele ubiegłorocznych przedsięwzięć, które nie mogły się odbyć ze względu na ograniczenia w związku z COVID-19, zaplanowano w tym sezonie. Jednak koncert z okazji Dnia Kobiet, Wielkie Otwarcie Sezonu i majówka, czy święto miasta nadal są pod znakiem zapytania.

– Koncert Ireny Santor przekładaliśmy już dwukrotnie — mówi Marta Dąbrowska, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury. – Mamy nadzieję, że w tym roku uda się nam zorganizować większość zaplanowanych przedsięwzięć. Nowością jest Festiwal Dźwięku i Światła. Liczymy na to, że powróci normalny sezon turystyczny i w twierdzy będziemy gościć fanów fortyfikacji, grupy rekonstrukcyjne oraz turystów. Nie możemy się doczekać powrotu seansów filmowych i naszej publiczności do kina Nowa Fala.

Jeżeli ograniczenia dotyczące organizacji masowych imprez kulturalnych zostaną utrzymane, ten sezon koncertowy spędzimy w amfiteatrze Twierdzy Boyen i on-line. Jakie imprezy nas czekają poza stałymi wydarzeniami? Kto i co zamierza zorganizować nad Niegocinem tego lata?

– Kalendarz wydarzeń aktualizujemy na bieżąco – informuje Małgorzata Kulas-Szyrmer, kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku. – Prywatni organizatorzy nadal mogą zgłosić swoje imprezy. Wszystkie planowane przedsięwzięcia znajdą się w miejskim harmonogramie. Zapowiada się, że w kalendarzu znajdzie się kilka nowych propozycji. Liczymy na to, że ten sezon będzie interesujący i bogaty w wydarzenia. Jesteśmy również przygotowani na organizację koncertów on-line.

W najbliższym czasie przed nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie wiadomo, czy odbędą się imprezy plenerowe. Puszka on-line jest założona przez GCK i każdy może wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Jednak czy wolontariuszy spotkamy na ulicach miasta, czas pokaże.
rs

Na zdjęciu: Marta Dąbrowska, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury, fot. Arch. GCK

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5