Liga Sołecka: Ponownie drużyna Bystrego na szczycie

2020-09-24 08:00:00(ost. akt: 2020-09-24 08:28:12)

Autor zdjęcia: Arch. GOKiR Wilkasy

W V edycji Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej wzięło udział siedem zespołów: z Bystrego, Sulim, Kruklina, Wilkas, Kamionek, Bogaczewa i Gajewa. Rozgrywki odbyły się w ciągu dwóch tygodni na Orlikach w Wilkasach i Bystrym, przeprowadzono łącznie 13 spotkań.
Ze względu na systematyczną grę oraz udział w różnych ligach większości ekip, mecze stały na wysokim poziomie i do końca ciężko było wytypować triumfatorów. Tytuł mistrza po raz drugi z rzędu zdobyła drużyna Bystrego, na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio Sulimy i Kamionki. Trzykrotny laureat ligowych zmagań Gajewo, na które liczyło wielu kibiców tym razem wylądowało dopiero na piątym miejscu.

Organizatorzy: pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach przyznali też dwie nagrody specjalne. Statuetkę króla strzelców otrzymał zdobywca 13 goli Maciej Gordziejczyk, z kolei trofeum dla najlepszego bramkarza powędrowało w ręce najpewniej interweniującego Kamila Barana (obaj z ekipy Bystrego). Po rozegraniu meczu o pierwsze miejsce na boisku polał się szampan, a piękne puchary i statuetki wręczali triumfatorom wójt Marek Jasudowicz i przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Konc.

– Od półfinałów piłkarskie starcia były tak wyrównane, że każdy mógł wygrać z każdym – podkreślił z zadowoleniem sędzia główny zawodów Jarosław Szynkiewicz. – Zdecydowanie najlepiej wypadały zespoły preferujące grę drużynową, nie sprawdzali się zaś indywidualiści, którzy w dużej mierze zawodzili, marnując wiele sytuacji. Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Kamionki, piłkarze z Sulim rywalizowali natomiast zbyt chaotycznie, a czasami brutalnie. W ich przypadku w tym roku wyszedł brak ogrania.

Niektóre spotkania kończyły się bardzo wysokimi wynikami, jak chociażby mecze Bystrego z Sulimami 9:4, Bystrego z Kruklinem 8:5, Wilkas z Bogaczewem 9:3 i Bystrego z Wilkasami w pierwszym półfinale 8:6. Ogółem zanotowano aż 117 goli, a mistrza wyłoniły dopiero rzuty karne.

Zdaniem sędziego wystarczy więcej meczów towarzyskich, sparingów i turniejów, żeby gra układała się dużo lepiej. Zaskakuje brak młodzieży w drużynach, a trzon zespołów stanowią w większości 30- i 40-latkowie. Jedyną ekipą pełną samych młodych twarzy był Kruklin, w którym przydałoby się kilku doświadczonych graczy, by reprezentanci tego sołectwa nie byli tylko tłem dla reszty zespołów. Jeśli do walki będą podchodzili z takim zacięciem jak obecnie, na pewno już niebawem staną się groźnymi rywalami dla innych.

GOKiR Wilkasy/W.Albowicz
Fot. Arch. GOKiR Wilkasy/W.Albowicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rytu #2976512 | 10.10.*.* 24 wrz 2020 22:37

    Nawet sami nie umiecie napisać tylko kopiujecievam. Wstyd!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5