Będą reprezentować nas na Filipinach

2020-02-09 12:00:00(ost. akt: 2020-02-09 14:31:49)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Projekt "Pomocna dłoń" realizowany w giżyckich szkołach, zaprezentowany zostanie przez dyrektor SP 7 Katarzynę Banach i wicedyrektor Janinę Morską podczas konferencji edukacyjnej na... Filipinach.
Wszystko zaczęło od projektu "Pomocna dłoń" realizowanego w giżyckich szkołach w latach 2009-2011 (były to działania wspierające uczniów mających trudności w nauce szkolnej).

— Podsumowanie tego projektu zostało wydane w formie publikacji papierowej oraz elektronicznej. Ten materiał przedstawiłam w imieniu swoim i pani dyrektor Katarzyny Banach podczas międzynarodowej konferencji na Węgrzech w 2017 roku — mówi Janina Morska, wicedyrektor SP nr 7 w Giżycku.

Przed paroma miesiącami — jako że w internecie nic nie ginie — organizator naukowej konferencji na egoztycznych Filipinach odnalazł w sieci tę publikację i zaproponował, aby jej autorki podzieliły się swoimi doświadczeniami z projektu i dorobkiem pracy zawodowej z uczestnikami konferencji.

— Wiadomość od organizatora przyszła pod koniec listopada ubiegłego roku. Było to zaproszenie do udziału i do wystąpienia w roli prelegentek na sesji plenarnej podczas Międzynarodowej Konferencji Badawczej BE-MTS pod tytułem" Łączenie ogniw nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) w celu usprawnienia nauczania matematyki - procesu uczenia się" — przekazują panie dyrektor.

Konferencja na Filipinach odbędzie się 2-4 maja, w miejscowści Tagbilaran City. Organizują ją: Departament Edukacji Regionu oraz miejscowy uniwersytet. Konferencja otwarta jest dla wszystkich entuzjastów matematyki, studentów, doktorantów, nauczycieli, badaczy. Uczestnicy przyjadą z Australii, Indii, Japonii, Południowej Afryki, USA, Vietnamu, Malezji i Polski, jako jedynego kraju z Europy.

— Będzie to doskonała okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń — mówią dyrektorki giżyckiej "Siódemki" i dodają, że udział w konferencji na Filipinach to dla nich ogromne wyzwanie pod wieloma względami: naukowym, kulturowym, społecznym, ale także finansowym. Udział w tej konferencji to duża nobilitacja, szansa, ale i trudne zadanie logistyczne oraz finansowe — obie panie dyrektor nie ukrywają, że liczą na wsparcie finansowe ich wyjazdu z różnych źródeł.

— Będziemy miały okazję zaprezentować nie tylko nasz dorobek zawodowy, pozyskać wiele cennych informacji na temat edukacji w świecie, wymienić się doświadczeniami z uczestnikami, ale także będziemy reprezentować Polskę i nasze Giżycko — mówi dyrektor Katarzyna Banach, a wicedyrektor Janina Morska dodaje: — To że mieszkamy w małej miejscowości, nie znaczy, że nie możemy być doceniani w całym świecie.
KT

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5