Policjanci mówią o bezpiecznych feriach

2020-01-10 08:00:00(ost. akt: 2020-01-10 08:56:58)
Policjanci na spotkaniu z dziećmi w SP w Bystrym

Policjanci na spotkaniu z dziećmi w SP w Bystrym

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkań policjantów z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bystrym. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu.
W poszczególnych województwach na terenie Polski rozpoczynają się ferie. Giżyccy dzielnicowi realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej już spotykają się z uczniami. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020” funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową w Bystrym.

Podczas spotkania dzielnicowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Zimowe feriie to również czas nasilenia zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi, którzy w tym czasie, korzystając z czasu wolnego, częściej niż zwykle sięgają po różne używki, dopuszczają się popełniania czynów zabronionych. Stąd nasz apel do rodziców: otoczcie Państwo swojej dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań!

— Policjanci w czasie zimowego odpoczynku będą sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będziemy także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży — informuje giżycka Policja.
KPP Giżycko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5