W Lesie Miejskim wyruszyli po sztandar

2019-10-11 11:00:00(ost. akt: 2019-10-11 11:41:56)
"Pomagamy z każdym krokiem"- pod takim hasłem odbył się charytatywny marszobieg oraz zawody rowerowe dla szkół podstawowych w Lesie Miejskim. Akcję zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w celu między innymi zbierania funduszy na sztandar szkoły.
Rozgrzewkę przed startem poprowadzili trenerzy Biegam Bo Lubię Giżycko. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy dyplom oraz zdrowa przekąska - jabłko. Poza wyścigami i marszobiegiem rekreacyjnym odbył się rodzinny piknik. Organizatorami wydarzenia promującego aktywny styl życia byli: Jolanta Świderska - SP 1, MOSiR Giżycko oraz All Camo Rugby Team Giżycko.

„Sztandar to ważny symbol dla społeczności szkolnej, przypominający historię i tradycję naszego kraju. To znak, który łączy uczniów obecnych z tymi, którzy opuścili już jej mury i tymi, którzy do niej dopiero przybędą. Sztandar uświetnia najważniejsze uroczystości szkolne i państwowe. W realizację przedsięwzięcia wkładamy własne siły i środki, lecz nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów. Dlatego też liczymy na Państwa hojność i wsparcie finansowe" — apeluje komitet społeczny "Sztandar dla Jedynki" oraz dyrektor szkoły Marina Rudis-Rodak.

"Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie wkładem w rozwój i edukację przyszłych pokoleń. Uroczystość nadania szkole im. św. Jana Pawła II oraz przekazania sztandaru planowana jest na 16 października 2019 r.".


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5