Profilaktyczna siłownia - Pierwszy Dzień Wiosny

2019-03-26 10:11:30(ost. akt: 2019-03-26 10:11:53)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Od rana w szkole było bardzo wesoło. Uczniowie klas I - III byli ubrali się w kolorowe ubrania oraz dwie różne skarpetki, solidaryzując się ze Światowym Dzień Osób z Zespołem Downa.
Korzystając z pozytywnych doświadczeń z ubiegłych lat, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji, którą zorganizowały: p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, p. Edyta Trościanko i p. Patrycja Młyniec. Był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Profilaktyczna siłownia” (V edycja), której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.

Nasza akcja rozpoczęła się wcześniej. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży ze specjalistami, z policją, z terapeutami. Młodzież brała udział w szkolnych konkursach: na mem dotyczący dopalaczy oraz plakat dotyczący substancji psychoaktywnych. Rozstrzygnięcie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 21.03.2019r.
Obchody tegorocznej imprezy profilaktycznej rozpoczęły się szkolnymi rozgrywkami w halowej piłce nożnej (p. Dariusz Pachucki).

Ogromne emocje towarzyszyły konkursom, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali w rożnych konkurencjach, nie tylko sportowych, które zostały przygotowane przez nauczycieli . Drużyny musiały między innymi: przygotować przebranie dla Pani Wiosny, mając do dyspozycji tylko bibułkę, zaśpiewać wiosenne piosenki, przygotować i wykonać projekt odzieży. Nie zabrakło też zumby oraz naszej wszechobecnej ,,Belgijki". Były rzuty do kosza, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze. Nad całością przebiegu imprezy czuwali uczniowie, członkowie SU, którym szczególnie dziękujemy.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 3 TB przed 3 TA i 2 TA. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

,,Dzień wagarowicza” to szczególny dzień. Można go spędzić w szkole, biorąc udział w świetnej zabawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Edyta Trościanko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5