Przygoda na Zamku - wycieczka przedszkolaków z "Bajki"

2019-03-08 09:58:02 (ost. akt: 2019-03-08 09:59:10)

Autor zdjęcia: Przedszkole "Bajka"

Dzieci z Przedszkola „Bajka” z gr. „Słoneczka” miały okazję gościć w Hotelu Zamek Ryn i uczestniczyć w zabawach pod hasłem „Przygoda na zamku”.
Organizatorem wycieczki była Pani Magdalena Kosatko – kierownik ds. sprzedaży ryńskiego Zamku, a zarazem mama naszego „Słoneczka”.

Dzieci zostały przywitane przez organizatorkę już w autokarze. Następnie przedszkolaki udały się do zamkowej sali, gdzie uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Wzięły również udział w Akademii Kulinarnej i przy pomocy zamkowego cukiernika – Pani Kasi piekły i ozdabiały ciasteczka.

Po degustacji wypieków przebrały się w średniowieczne stroje i rozpoczęły zwiedzanie Zamku z rycerzem. Poznały tajemnice zamku i wysłuchały ciekawych opowieści. Kolejnym punktem „Przygody na Zamku” była degustacja pizzy w towarzystwie członków bractwa rycerskiego. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach i zmaganiach rycerskich.

Na zakończenie pobytu odbyła się minidyskoteka. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka w postaci tortu ze zdjęciem „Słoneczek”, przygotowana przez organizatorkę wycieczki – Panią Magdę.

To był niezapomniany dzień pełen przygód…

Przedszkole "Bajka"

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PrzedszkoleBajkaGiżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5