Bon Voyage Erasmus +!

2018-04-13 09:00:37(ost. akt: 2018-04-13 09:07:32)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

Uwierzcie! ”Szkoła może być zabawna”, a nasze doświadczenia przywiezione z poszczególnych krajów, z poszczególnych szkół, zostaną w naszej pamięci na bardzo długo.
Każda przygoda kiedyś się kończy. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję poznać pracę szkół z różnych zakątków Europy, ale przede wszystkim poznaliśmy przewspaniałych nauczycieli oraz uczniów z Holandii, Litwy, Słowacji oraz Portugali, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt. Za każdym razem było się coraz ciężej rozstać ze znanymi nam już osobami. Ciężko było również opuszczać miejsca, które mogliśmy odwiedzić dzięki projektowi Erasmus+ „School Can Be Fan”. Szkolnymi koordynatorami projektu były p. Grażyna Katarzyńska i p. Beata Harasim.

Portugalia była naszym Bon Voyage, którym zakończyliśmy cały projekt. W dniach od 17-24 marca troje uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Banach, Panią Wicedyrektor Ewą Kamińską, Paniami Mariolą Szerenos, Joanną Danielczyk oraz Katarzyną Molesta uczestniczyło w ostatniej wymianie w przepięknym miasteczku Freixo de Espada a Cinta na wschodzie Portugalii.

Przez siedem dni nie tylko poznawaliśmy szkołę, jej zwyczaje oraz samych uczniów, ale przede wszystkim kulturę tego pięknego regionu. Szczególnie w naszej pamięci utkwiło przedstawienie zorganizowane chyba przez całe miasteczko pt. „Historie miłosne”, podczas którego w jednej z tych historii przedstawiono naszą noblistkę Marię Skłodowską-Curie. Dzięki licznym lekcjom, takim jak lekcja historii, wizyta w muzeum jedwabiu, czy też lekcjom pokazowym w szkole, wróciliśmy z jeszcze bogatszym bagażem wiedzy oraz wspomnień.

Uwierzcie! ”Szkoła może być zabawna” a nasze doświadczenia przywiezione z poszczególnych krajów, z poszczególnych szkół, zostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

SP 7 Giżycko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP7

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. moi #2484305 | 80.49.*.* 14 kwi 2018 14:58

    No tak, na troje uczniów pięć dorosłych osób (dyrektorka, wicedyrektorka, trzy panie nauczycielki(?). Dwie koordynatorki projektu erazmusa nie pojechały. W żłobkach maluchy mają mnie pań do opieki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5