Kolejny sukces Piotra Fila z I LO

2018-04-10 16:32:37(ost. akt: 2018-04-10 16:36:14)
Piotr Fil, uczeń I LO w Giżycku, w wakacje będzie brał udział w European Space Camp w miejscowości Anddya w północnej Norwegii

Piotr Fil, uczeń I LO w Giżycku, w wakacje będzie brał udział w European Space Camp w miejscowości Anddya w północnej Norwegii

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Po raz kolejny Piotr Fil, uczeń klasy Ie I LO w Giżycku, został zakwalifikowany na Wielodyscyplinarny Obóz Naukowy Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Obóz odbędzie się w dniach 26 kwietnia-06 maja 2018 r. w Serocku koło Warszawy. Obóz będzie prowadzony przez pracowników wyższych uczelni i placówek Polskiej Akademii Nauk oraz dawnych stypendystów Funduszu.

Ponadto w wakacje Piotr będzie brał udział w European Space Camp w miejscowości Anddya w północnej Norwegii. W czasie trwania obozu odbędą wykłady na temat astronautyki, powstawania zórz polarnych, a także pracy CERNu. Piotr będzie członkiem jednego z zespołów problemowych. Celem obozu jest skonstruowanie rakiety zdolnej do osiągnięcia prędkości MACH 3 mającej wynieść aparaturę pomiarową do startosfery.

Gratulujemy i czekamy na relację z obozu!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ILO

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5