Talenty w "Siódemce" na Pierwszy Dzień Wiosny

2018-03-22 09:27:35 (ost. akt: 2018-03-22 09:34:37)
Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. SP 7 Giżycko

Pierwszy Dzień Wiosny w giżyckiej "Siódemce" został przywitany apelem dla klas 0-III i IV-VII, a rozpoczął się od Gali Talentów.
Uczniowie zaskoczyli wszystkich różnorodnością umiejętności: grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli, czytali i recytowali, prezentowali układy akrobatyczne.

Jeden z uczniów w mistrzowskim tempie układał w kostkę Rubika, a inna uczennica prezentowała swoje umiejętności plastyczne, wykonując w wyznaczonym czasie szkic ptaka.

W klasach 0-III pierwsze miejsce zajęła Milena Pałuszyńska z klasy IIIc, która zaprezentowała taniec nowoczesny z choreografią własnego pomysłu. II miejsce zajęli: Hanna Haszczyn i Jan Karolczuk klasa IIIb, którzy wykonali trzy różne tańce, a III miejsce zajął Michał Zawadzki z klasy 0, który wzruszająco przeczytał tekst o wiośnie.

W klasach IV-VII wyciężyły Zosia Sobocińska i Ala Szmuc z klasy IVb, które pięknie wykonały piosenkę ludową „Lipka zielona”.

II miejsce zajął trzyosobowy instrumentalny band w składzie: Kuba Romanek, Przemek Ziniewicz i Michał Ziniewicz. Chłopcy wykonali utwory własnej aranżacji i to właśnie oni najbardziej podobali się uczniowskiej publiczności. III miejsce zajęła Natalia Narwijsz z klasy VIId, która zagrała na ukulele i zaśpiewała piosenkę Dawida Podsiadło „W dobrą stronę”.

Przy okazji ujawniły się talenty konferansjerskie uczniów klasy VIId Mikołaja Kowalskiego i Patryka Wiśniewskiego.

Druga część dotyczyła rywalizacji klas IV-VII w kategoriach: plakat na temat „Wiosenny bukiet”, wiosenne zawołanie i kolorowy wiosenny strój. Uczniowie wykonali piękne plakaty, zaskoczyli pomysłowością przy tworzeniu wiosennych zawołań, a stroje w określonych kolorach mieli nie tylko uczniowie, ale i ich wychowawcy. Na głowach dziewczynki i panie miały wianki, a chłopcy różne pomysłowe czapki. W poszczególnych poziomach wygrały klasy IVc, Vd, VIe i VIIc.

"Siódemka" wiosnę powitała bardzo radośnie, kolorowo i wesoło. Mamy nadzieję, że tegoroczna wiosna jest uszczęśliwiona, bo uczniowie siódemki są na pewno usatysfakcjonowani.

Apel przygotowały w klasach IV-VII nauczycielki: Teresa Ziółkowska i Janina Markowska-Wróbel, a w klasach 0-III nauczycielki: Maria Kamińska i Violetta Jabłońska.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Na, ha #2468167 | 79.202.*.* 22 mar 2018 10:21

    Niby takie talenty w tej szkole, a na sesji nie dopuszczono ich do głosu. He, he.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5