Akcja wsparcia Stowarzyszenia „Podaruj dziecku radość”

2017-12-18 19:59:45(ost. akt: 2017-12-18 20:02:08)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Ogólnopolska akcja dobroczynna Klubu ROSSMANN "Pomagamy jak umiemy" na rzecz giżyckiego stowarzyszenia.
W kwietniu bieżącego roku KLUB ROSSMANN zorganizował ogólnopolską akcję dobroczynną „Pomagamy jak umiemy”, wspierającą organizacje pozarządowe.


Polegała ona na tym, że klienci drogerii ROSSMANN, będąc zalogowani w Klubie ROSSMANN, pobierali aplikację na telefon, a płacąc zakupy używali jej. Dzięki temu otrzymywali zniżkę na wiele promocyjnych produktów oraz wspierali akcję „Pomagamy jak umiemy”.


Od każdej użytej w sklepie aplikacji, 1 zł przeznaczany był na wsparcie organizacji pozarządowej. W każdej drogerii widniała tablica informująca, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

Spośród wielu organizacji regionu warmińsko-mazurskiego wybrane zostało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” działające przy obecnej Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku. W akcji na rzecz naszego stowarzyszenia brały udział sklepy w Giżycku, Kętrzynie, Węgorzewie, Orzyszu, Gołdapi. Jest to dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie oraz motywacja do dalszych działań na rzecz naszych podopiecznych. Zarząd i Kierownictwo drogerii ROSSMANN, organizując tę akcję wykazało się ogromną wrażliwością i otwartością na potrzeby innych, a w tym przypadku na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.


Pracownicy drogerii, zachęcając klientów do ściągnięcia aplikacji, wsparło 147 instytucji w całej Polsce na kwotę 3,5 miliona złotych. Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników w/w sklepów, zebraliśmy kwotę 14 239 zł. Na tą kwotę wybraliśmy z listy produkty, które są nam najbardziej potrzebne. Sami decydowaliśmy o tym i na początku grudnia każdy podopieczny Stowarzyszenia otrzymał piękną, świąteczną paczkę. Nasz honorowy podopieczny Bartuś Frączek również został obdarowany niezbędnymi produktami, pozyskanymi dzięki tej akcji.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom – Klubowi ROSSMANN i dziękujemy za wsparcie za to że byliście i jesteście z nami . Do tak dużych efektów akcji przyczynili się najbardziej klienci z Giżycka oraz czterech sąsiednich miast: Węgorzewa, Kętrzyna, Gołdapi i Orzysza.
Wsparcie z Państwa strony świadczy o bezinteresownej życzliwości, o dobrym sercu i zaangażowaniu. Akcja dobroczynna zorganizowana przez firmę ROSSMANN zasługuje na słowa uznania, świadczy o wrażliwości kierownictwa i pracowników firmy oraz jest postawą godną naśladowania.
Nasze podziękowania najlepiej wyrażą słowa papieża Jana Pawła II:
„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Stowarzyszenie „Podaruj dziecku radość”


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5