Rozśpiewane świętowanie w Gimnazjum w Wilkasach

2017-12-11 11:17:19(ost. akt: 2017-12-11 11:17:51)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

13 listopada gimnazjaliści z Wilkas świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.
W poniedziałek 13 listopada gimnazjaliści z Wilkas świętowali 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystego apelu grupa uczennic przypomniała wydarzenia z okresu I wojny światowej i odrodzenia Polski. Głównym punktem obchodów był konkurs piosenki legionowej, zorganizowany w Gimnazjum w Wilkasach po raz czwarty. Uczniowie mieli prawie miesiąc na przygotowanie wylosowanego utworu, a pracy nie brakowało, gdyż ocenie podlegały nie tylko wrażenia muzyczne ale również zaangażowanie całych klas.

Gimnazjaliści szlifowali więc śpiew, szykowali stroje, a nawet całe inscenizacje pieśni legionowych. Organizatorzy postawili głównie na utwory żywiołowe, gdyż Święto Odzyskania Niepodległości, to święto radosne. Najlepsza okazała się klasa II b, która wystawiła niemalże spektakl teatralny do piosenki Jak to na wojence ładnie. Drugie miejsce uzyskała III a, za samodzielnie zagrany i wyśpiewany utwór Przybyli ułani pod okienko. Trzecie miejsce przypadło III b, która przypomniała piosenkę Serce w plecaku. W hali sportowej zabrzmiały również piosenki: Pieśń o wodzu miłym (IIIc), Hej, hej ułani (IIc) i Kadrówka (IIa).

W wilkaskim gimnazjum pozostało już tylko sześć klas, a na koncercie nie mogło zabraknąć przecież legionowych szlagierów, więc niektóre z nich zostały zaśpiewane przez uczniów poza konkursem. Przypomniano utwory: Białe róże, Szara Piechota oraz Leguny w niebie. Jury doceniło wszystkie klasy wręczając słodkie upominki.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjumWilkasy

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5