Buenos dias! доброе утро! Bonjour! Dobré ráno! Добрий ранок!

2017-12-07 16:16:10 (ost. akt: 2017-12-07 16:19:14)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Samorząd Uczniowski - wraz z opiekunem panią Anną Pażyszek - zorganizował Dzień Języków Obcych
Takie powitania mogliśmy usłyszeć dnia 24 października 2017 w naszej szkole. Samorząd Uczniowski - wraz z opiekunem panią Anną Pażyszek - zorganizował Dzień Języków Obcych. To była wspaniała okazja do poznania kultury i zwyczajów innych narodowości. Kilka dni wcześniej w drodze losowania uczniom przypadły takie oto państwa: klasie IIIa - Rosja, IIIb - Szkocja, IIIc - Czechy, IIa- Hiszpania, IIb - Ukraina, IIc - Francja.

Gimnazjaliści mieli czas na przemyślenie jak atrakcyjnie zaprezentować wylosowany kraj. Jury oceniało wkład klasy w przygotowanie charakterystycznych potraw, ubioru oraz piosenki w języku danego państwa. Rezultat? Totalnie międzynarodowy klimat! Dziewczęta w czerwonych sukniach nawiązujących do flamenco, chłopcy w szkockich spódnicach w kratę, uczniowie przebrani za bohaterów czeskich bajek, przedstawiciele Rosji w kolorowych chustach przy samowarze, eleganckie Francuzki oraz reprezentacja Ukrainy w barwach żółto- niebieskich na czele z prezydentem i jego uroczą małżonką.

Zwieńczeniem wydarzenia była degustacja smakołyków i właśnie w kategorii "Najlepsza potrawa" wygrały...wszystkie klasy! Ciężko wyłonić zwycięzcę, gdy wszyscy są tak wspaniale zaangażowani :) Natomiast w kategorii "Strój" wyróżniono klasę IIIa, a "Plakat" IIb. Dziękujemy wszystkim uczniom za entuzjazm i świetną naukę przez zabawę, a wychowawcom za wspieranie swoich klas. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjumWilkasy

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5