Świąteczny jarmark pod parasolami

2016-12-11 16:23:24 (ost. akt: 2016-12-11 16:56:57)
Najmłodsi giżycczanie wystąpili na jarmarku ze świątecznym repertuarem

Najmłodsi giżycczanie wystąpili na jarmarku ze świątecznym repertuarem

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołakowska

W niedzielę 11 grudnia giżycczanie tłumnie odwiedzali targowisko miejskie, na którym odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy.
Liczni wystawcy zapraszali podczas wydarzenia na swoje stoiska. Oferowali przede wszystkim ozdoby świąteczne, ale również dania nawiązujące do tradycji świąt Bożego Narodzenia i upominki, którymi można w tym czasie obdarować bliskich.

Jarmark ubarwiły występy dzieci z giżyckich przedszkoli, podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz młodych aktorów z Teatru Tenebris funkcjonującego przy GCK.

Mimo, że pogoda nie rozpieszczała- jarmark odbywał się w strugach deszczu, chętnych do zajrzenia na "rynek" nie brakowało. Punktem programu, który zapewne skłonił część mieszkańców do wybrania się na jarmark, był występ Violi Brzezińskiej, giżycczanki, laureatki "Szansy na Sukces", wokalistki znanej na arenie ogólnopolskiej.

Tradycyjnie, podczas jarmarku odbywał się finał akcji "Świąteczne anioły"- czyli zbiórka pieniędzy na zakup paczek dla dzieci z ubogich rodzin.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5