Album o żeglarstwie na Warmii i Mazurach

2016-07-22 08:51:12(ost. akt: 2016-07-22 08:57:44)
Fragment okładki albumu

Fragment okładki albumu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Prawie 260 fotografii na 224 stronach zawiera Album Fotograficzny "Żeglarstwo na Warmii i Mazurach". Ale w opasłym albumie nie tylko zdjęcia, bo znalazł się również rozdział „Rys historyczny polskiego żeglarstwa na Warmii i Mazurach”.
W książce znajdziemy fotografie najważniejszych postaci w żeglarskim życiu na Warmii i Pojezierzu Mazurskim – działaczy i zawodników. A jest czym się chwalić, bo swoje kariery żeglarskie rozpoczynało tu wielu późniejszych Mistrzów Świata czy uczestników wypraw po morzach i oceanach. Autorem zdjęć wypełniających album jest Czesław Kalinowski, żeglarz, prezes Okręgowego Warmińsko-Mazurskiego Związku Żeglarskiego i jednocześnie pasjonat fotografii.
— Dochód ze sprzedaży albumu w całości przeznaczamy na Wojewódzkie Centrum Szkolenia Żeglarskiego — zapewnia Czesław Kalinowski. — Nikt z autorów albumu – ani ja jako autor zdjęć, ani za przygotowanie do druku, nikt nie wziął nawet grosza. Zapłaciliśmy tylko drukarni. Wszystko co uzyskamy będzie przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży.
Album zawiera rys historyczny, który podsumowuje 70-lecie polskiego żeglarstwa na Warmii i Mazurach. Jak zaznaczył Czesław Kalinowski - dotacje centralne na szkolenie już nie wystarczają, i trzeba podejmować różne działania, aby zdobyć fundusze na sprzęt, trenerów, udział w zawodach. Wydanie albumu na ten cel to pionierskie działanie. Czas pokaże czy wysiłek działaczy przyniesie spodziewany efekt.
Wydawnictwo jest do nabycia w księgarniach na terenie Warmii i Mazur, oraz w miejscach – jak informują wydawcy – gdzie przebywają żeglarze. W Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku album kosztuje 99 złotych.
GG

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".http://gizycko.wm.pl/user/register
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ołetfa #2031225 | 89.229.*.* 22 lip 2016 10:21

    Olać tą całą Warmię i te pseudo Mazury Ostródę, Iławę, Ełk

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Księgrania #2031207 | 178.36.*.* 22 lip 2016 09:55

    Zapraszamy do księgarni w Biskupcu przy ulicy Floriańskiej do kupna albumu :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5