IX Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku

2015-02-25 08:20:47(ost. akt: 2015-02-25 08:23:36)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

W Zespole Szkół nr 1 na Wilanowie, od wielu lat, luty jest miesiącem piosenki europejskiej.
Już po raz dziewiąty młodzież z Samorządu Szkolnego i Klubu Europejskiego, pod czujnym okiem nauczycieli - Ewy Machejko, Agnieszki Dulniak, i Daniela Grzyba, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie Gimnazjum nr 2 i 3 w Giżycku, Gimnazjum w Wilkasach, a także uczennice z Gimnazjum w Miłkach i Kruklankach.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim i angielskim do podkładu audio lub własnego akompaniamentu. Komisja oceniała poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

I miejsce zajęły Julia Arentowicz z Gimnazjum nr 3 w Giżycku oraz Weronika Puchalska z Gimnazjum nr 2 w Giżycku. Drugą lokatę uzyskała Gabriela Herrmann z Gimnazjum nr 3 w Giżycku brawurowym wykonaniem piosenki „Billy Jean”. Duet Sylwia Mil (Gimnazjum w Wilkasach) i Maciej Pachucki (Gimnazjum nr 3 w Giżycku), jak również duet z Kruklanek - Magdalena Kowalewska i Katarzyna Burakiewicz otrzymali trzecie miejsce. Wyróżnieniem nagrodzono Maję Ośka z Gimnazjum w Miłkach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Burmistrza Giżycka, Urząd Gminy w Giżycku, Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 1 oraz sponsorów.
Całą uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz naszego miasta - pan Wojciech Iwaszkiewicz.

Mamy nadzieję, że hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w lutym przyszłego roku. Będzie to jubileuszowa – dziesiąta edycja. Zapraszamy.

Zespół Szkół nr 1 w Giżycku

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5