W zdrowym ciele zdrowy duch czyli ferie w SP 4

2015-02-09 11:17:37(ost. akt: 2015-02-09 11:48:08)
Zajęcia na lodowisku

Zajęcia na lodowisku

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W Szkole Podstawowej nr 4 wypoczywało 50 dzieci. Hasłem przewodnim półzimowiska było „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Już na początku dzieci wysłuchały pogadanki przeprowadzonej przez policję na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. MOPR przeprowadził prezentację multimedialną i krótkie warsztaty ma temat bezpieczeństwa na lodzie i udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci aktywnie spędzały czas wolny, biorąc udział w różnych zajęciach: m.in. były to gry i zabawy na hali sportowej, którą udostępnił nam MOSiR Giżycko – wyłoniono najlepszych sportowców, których nagrodzono medalami.

Inną formą były warsztaty taneczne, które poprowadził instruktor tańca w GCK – dzieci próbowały opanować trudną sztukę breakdance.
Kolejną atrakcją była gra w kręgle, która ze względu na wielkość bil była nie lada wyzwaniem dla naszych sześciolatków.

Oczywiście nie mogło zabraknąć sportów zimowych – jazdy na łyżwach na naszym lodowisku oraz wspaniałej zabawy na sankach na górkach położonych w pobliżu Wzgórza Brunona.


Zorganizowano również wycieczkę do Straży Pożarnej, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy strażaków. Były też warsztaty w pracowni ‘Ogniem malowane”. Pierwszy tydzień wypoczynku zakończyła wycieczka do kina w Kętrzynie, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Dzwoneczek i Bestia w Nibylandii” .


Pod koniec drugiego tygodnia dzieci udały się do Tropicany w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, gdzie oddały się wodnym szaleństwom.
Odbyła się także prezentacja multimedialna, przeprowadzona przez Nadleśnictwo Giżycko, poświęcona dokarmiani zwierząt podczas zimy.

Wypoczynek dzieci z SP 4 obfitował w różna atrakcje, które niemożliwe by były, gdyby nie sponsorzy i darczyńcy, którym chcemy serdecznie podziękować


Iwona Kochanowska
Sp nr 4 w Giżycku


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5