Niezwykła wystawa w Wilkasach

2014-12-01 23:53:21(ost. akt: 2014-12-01 23:57:56)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Klasa IIIb Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach, miała okazję obejrzeć niezwykłą wystawę w ramach zajęć artystycznych. Tym razem w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach podziwialiśmy nie dzieła malarskie, ale kolekcję medali, orderów i odznaczeń. Właścicielem tych zbiorów jest ppłk Jan Jańczyk, pasjonat i znawca historii Wojska Polskiego.
Spotkanie z miłośnikiem historii odbyło się po obchodach Święta Odzyskania Niepodległości, więc p. Jan przeprowadził nam lekcję historii opowiadając o losach Polski, ubogacając ją różnymi ciekawostkami oraz ilustrując odznaczeniami i orderami. Poznaliśmy też historię insygniów polskich: hymnu, flagi i godła. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści, zadawali pytania i postanowili trochę „zarazić się” pasją p. Jańczyka.

Nie obyło się też bez konkursu. Pytania były dość trudne, ale my już znamy na nie odpowiedzi, a Wy?
• Jak nazywamy odcień czerwieni na polskiej fladze?
• Jaką nazwę nosi hobby Pana Jańczyka?
• Czym różnią się poszczególne flagi?

Anna Pażyszek

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://gizycko.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5