Pisz i fotografuj. Podziel się informacją

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu

Serwis olsztynska24.pl stworzyliśmy z myślą o Was, naszych czytelnikach. To miejsce dla każdego, kto chce podzielić się z innymi jakąś informacją. Coś opisać, sfotografować. Podzielić się swoimi przemyśleniami nad jakimś polskim czy lokalnym problemem.
Jak stworzyć profil? To bardzo proste. Swoją osobistą stronę założysz klikając na Twoim serwisie lokalnym w ramkę ZAŁÓŻ PROFIL, która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Dołącz do nas. Razem możemy więcej.

Igor Hrywna

O czym piszą dziennikarze obywatelscy? O wszystkim. No, może prawie o wszystkim. Oto 10 wybranych tekstów z mijającego tygodnia:

1. Fotoradary: koniec samowolki

Fotoradar zrobił Ci fotkę? Policja i Straż Miejska muszą pokazać Ci akta sprawy, a więc i zdjęcie. Zdjęcie z fotoradaru według Trybunału Konstytucyjnego ma być dostępne przed rozprawą w sądzie.

Przeczytaj cały tekst: Fotoradary: koniec samowolki

2. Strażacy pomogli bocianiątku wrócić do gniazda

Bocian z jedynego gniazda we wsi Łyna wypadł z gniazda bądź został z niego wyrzucony. Na miejsce przyjechała Państwowa Straż Pożarna z Nidzicy. Za pomocą podnośnika bocianiątko umieszczono w gnieździe.


3. Mówią na niego: Sralnik

Tak mieszkańcy Ostródy nazywają niedokończony budynek stojący nad jeziorem Drwęckim. Rozumiem, własność prywatna i nam nic do tego co robi sobie z nią właściciel. Ale, może jednak coś by się dało z tym zrobić. Choćby jakoś odgrodzić od biegnącej przy jeziorze ścieżki.

Przeczytaj cały tekst: Mówią na niego: Sralnik

4. Zabytek nam porasta

W Lidzbarku Warmińskim jest na pewno przynajmniej kilka wspanialszych zabytków, ale ja jestem jakoś przywiązany do budynku dawnej remizy. Może dlatego, że przypomina kościół, może dzięki rosnącym na tyłach budynku drzewom.
Przeczytaj cały tekst: Zabytek nam porasta

5. Pisz nie jest już 7 Cudem Mazur...
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu
Miało być tak wspaniale, niestety wypadamy ze Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich!

Przeczytaj cały tekst: Pisz nie jest już 7 Cudem Mazur...

6. Oko w oko z wilkiem w puszczy pod Olsztynem

Zaletą naszych lasów jest wszechogarniająca przyroda. Wystarczy wycieczka do lasu, by się o tym przekonać. Poniżej historia jednego z naszych czytelników, który spotkał wilka w środku Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej.


7. Lubią robić dobre uczynki

Przez cały rok nasza społeczność szkolna stara się czynić dobro. Tradycyjnie już w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku organizujemy Tydzień Dobrych Uczynków.

Przeczytaj cały tekst: Lubią robić dobre uczynki

8. Wywieźli z plaży 7 beczek szkła

Kętrzyńskie morsy nie tylko kąpią się na plaży nad jeziorem Siercze. Wielbiciele zimnych kąpieli wygrali też przetarg na na zagospodarowanie plaży i wysprzątali ją.

Przeczytaj cały tekst: Wywieźli z plaży 7 beczek szkła

9. Tak kłamią Rosjanie (6): na Syryjczyków

Tym razem kolejne kłamstwo dorzuciła rosyjska stacja Mir 24. Znalazła ona tysiące uchodźców, którzy uciekają z Ukrainy i chronią się w Rosji. Kogo widzimy na zdjęciu?


10. Pielgrzymi z parafii św. Wawrzyńca w Krośnie

Po raz pierwszy parafianie z Plut pielgrzymowali pieszo do Krosna. W sumie z Plut i okolicznych wsi pomodlić się do sanktuarium w Krośnie przyszło ponad 200 osób.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5