Giżycka Amatorska Liga Piłki Koszykowej wkracza w decydującą fazę

2014-05-16 10:37:52(ost. akt: 2014-05-16 10:43:05)
Jedno ze spotkań Amatorskiej Ligi Koszykówki

Autor zdjęcia: Fot. Arch. organizatora

W weekend 10-11 maja odbyły się cztery spotkania, trzy zespoły są już pewne gry w fazie play-off. O ostatnie wolne miejsce rywalizacja rozstrzygnie się w ostatniej rundzie gier.
10 maja na parkiecie w hali MOSiR-u najmłodsza ekipa w stawce 97Zipkers uległa Monstarsom 37:85. Młodzież zagrała bardzo ambitnie, a ponad połowę zdobyczy punktowej rzucił jeden zawodnik Tomasz Ekstowicz(22 punkty).

Drugi mecz tego popołudnia był znacznie bardziej wyrównany. Co prawda koszykarze Wiadra pokonali Aktywne Giżycko różnicą 17 oczek, ale ta przewaga wzrosła dopiero w ostatniej kwarcie. Dzięki temu zwycięstwu „Wiaderkowcy” przedłużyli swoje szanse na grę w najlepszej czwórce ligi.

11 maja lider Piemont zmierzył się outsiderem 97Zipkers. Skazani na porażkę „Zipkersi” pokazali młodzieńczy charakter i mimo porażki 86:74 zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ponownie świetną formę zaprezentował Tomasz Ekstowicz, który tym razem rzucił 32 punkty. Dla Piemontu najlepiej punktował Krzysztof Skawiński zdobywca 30 oczek.

Mecz kończący rywalizację w szóstej kolejce zakończył się pogromem Aktywnego Giżycka, które zostało rozbite 114:36. W sobotę 17 maja odbędzie się ostatnia seria gier. W pierwszym meczu o godzinie 16.00 Wiadro i Basket Wilkasy powalczą o ostatnie wolne miejsce w play-offach. W niedzielę od godziny 10.00 rozpoczną się pierwsze mecze decydującej fazy rozgrywek.