Publiczność oczarowana kolędami

2024-01-17 09:00:00(ost. akt: 2024-01-17 09:35:47)

Autor zdjęcia: Arch. GOKiR Wilkasy

Zespół Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji podsumowuje III edycję Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Moja pastorałka”.
Do rywalizacji stanęło ponad 20 wykonawców pochodzących z gmin Giżycko, Miłki i Wydminy, których czujnym okiem i uchem oceniało jury z Ewą Sobocińską, nauczycielką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, katechetką Marzeną Szełemej i wójtem Markiem Jasudowiczem w składzie.

Komisja tradycyjnie brała pod uwagę dobór repertuaru, muzykalność, intonację, dykcję, walory wokalne, indywidualne podejście do interpretacji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Współzawodnictwo odbyło się w czterech kategoriach solistów i dwóch zespołowych. Oprócz grup dziecięcych i młodzieżowych na scenie pojawiła się liczna schola z kościoła św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach z doskonale znanym z musicalu „Metro” utworem „Uciekali, uciekali”, który nuciła cała widownia. Dyplomy i nagrody wręczali wójt Marek Jasudowicz i dyrektor GOKiR Ewa Sobieska.

– Spodobało nam się, że uczestnicy śpiewali wiele ciekawych i nieznanych pastorałek oraz – co ciekawe – że prezentowaliście je w tak dużej liczbie zwrotek – podkreśliła przewodnicząca jury. – W muzyce powinniśmy umieć wyrazić nasze uczucia i pragnienia. Jeżeli potrafiliście wszystkich w ten sposób zaczarować, to już wygraliście całe współzawodnictwo.
– Naprawdę było przepięknie – dodała Ewa Sobieska, dyrektor GOKiR. – Jak śpiewamy na chwałę Panu, nasze serca i dusze się cieszą.
GOKiR Wilkasy

WYNIKI KONKURSU:
Kategoria do 9 lat:
1. Iga Styczyńska
2. Lena Sokołowska
3. Nikola Peliszko
Wyróżnienie: Hanna Zawadka

Kategoria 10-12 lat:
1. ex aequo: Zuzanna Jakubowska i Nikolina Pietrzak
2. Aurelia Kowalewska
3. Alicja Tarara i Zuzanna Czerwińska
Wyróżnienia: Oliwia Zawadka i Helena Borowik

Kategoria 13-16 lat:
1. Anita Fijałkowska i Amelia Somionka
2. ex aequo: Julia Koncewicz i Jacek Mycak

Kategoria open:
1. Żaneta Bucholska
2. Beata Mycak

Zespoły dziecięce:
1. Fantazja
2. Zespół Pieśni i Tańca „Niegocin”

Zespoły młodzieżowe i dorosłych:
1. Złote Nutki
2. Schola WilkasyFot. GOKiR Wilkasy (WA)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5