Wójt Gietrzwałdu i dyrektor GOK przegrali procesy

2017-04-20 15:09:39(ost. akt: 2017-04-21 15:35:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wójt gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski i dyrektor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury Jacek Adamas przegrali w czwartek (20.04) procesy z inicjatorami referendum. Sąd oddalił oba wnioski, które były złożone w trybie wyborczym.
Wójt złożył wniosek do Sądu Okręgowego o to, aby sąd zabronił inicjatorom referendum rozpowszechniania informacji, które jego zdaniem są nieprawdziwe. Chodziło o zarzuty, jakie część mieszkańców stawia wójtowi i które sprawiły, że mieszkańcy złożyli wniosek o przeprowadzenie w gminie referendum w sprawie odwołania wójta. Sieczkowski pozwał ich, twierdząc, że to kłamstwa. Sąd nie zgodził się z nim. Uznał, że zarzuty faktycznie są formą oceny, ale nie są nieprawdziwe. I wniosek wójta oddalił.

Sąd w innym składzie oddalił z kolei wniosek Jacka Adamasa, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Dyrektor domagał się usunięcia z witryny miejscowej księgarni ulotek. Twierdził, że „zawierają nieprawdziwe dane i informacje głoszące, że działalność Jacka Adamasa, jako dyrektora GOK-u, poprzez organizację wernisażu wystawy plakatów Wojciecha Korkucia szerzy szowinizm, nacjonalizm i nienawiść do Rosjan oraz Niemców”.
Sąd Okręgowy w Olsztynie wniosek szefa GOK oddalił.

mk

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rekt #2227500 | 88.156.*.* 21 kwi 2017 18:33

  Mieszkańcy gminy idźcie głosować w referendum, bo tacy jak Rogalski was wykończą. Zobaczcie gość namieszał w gminie a za nic nie odpowiada jak naczelnik pis-u.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2227292 | 80.52.*.* 21 kwi 2017 14:22

  Czy ktoś mi odpowie co będzie dalej z władzą w Gminie? Bo obiło mi sie o uszy że na stanowisko szykuje sie Pan M.Ż. to bedzie zupełnie cyrk......

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. warmiak #2227084 | 77.115.*.* 21 kwi 2017 10:24

   To przykre jak w ciągu dwóch lat można zepsuć fajne społeczeństwo. Skłócić nawet rodziny. Panie Rogalski. Z Pańskiej dotychczasowej działalności zawsze wynikały kłopoty, również tragedie rodzinne /belgijskie dziecko/. Zniszczył Pan karierę zawodową Sieczkowskiego. Panie. Daj Pan spokój ludziom.

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. rodzic #2227033 | 83.6.*.* 21 kwi 2017 09:20

    wójt dobry facet lecz nie wiem co nim kierowało przy wyborze dyrektora szkoły podstawowej a może kto? Jak ta pani dyrektor nawet prostych życzeń świątecznych nie potrafiła złożyć tylko czytała je z jakiejś dziwnej książki, jak ona odbyła albo z kim rozmowę kfalifikacyjną bo chyba nie z wójtem. Osoby postronne zauważają postawę dyrektorki w takim miejscu jak Kościół i mówią, że ta kobieta nie powinna pracować z dziećmi, że jej zachowanie wskazuje że ma coś nie tak z głowa Jestem za odwołaniem Wójta a sam na niego głosowałem. Gdyby nie był marionetką pewnie i druga kadencje by żądził nami

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. skopiowane z superexpressu olsztyn #2227010 | 164.126.*.* 21 kwi 2017 08:58

     czy moglby to ktos sprawdzic czy prawda? cytuję: Lustrator Mądrzak 21/04/2017 07:39 Ja redakcji mogę parę tematów podrzucić: do końca roku będzie o czym pisać: Nie przypadkowo dwaj poprzedni wójtowie (Małkowski i Ziółkowski, który zadłużył gminę do granic) to Tajni Współpracownicy SB, jeden z moralistów to Kontakt Operacyjny ps. "Jedi" - kasjer Banku Handlowego International w Luksemburgu, którego akta możemy znaleźć przy okazji największej afery FOZZ. Mamy też pokaźną grupkę Unii Wolności, byłego dyrektora OZOS, który bawi się teraz w rotariańskim klubie (Rotary Kluby są uważane za przedsionki masonerii). Mamy małżeństwo, które chciało nadać imię księdza Wojciecha Zinka, ale bez ... księdza, bo im przeszkadzał (pisały o tym ogólnopolskie media). Trochę lat wstecz. "tajemnicze przejęcie" - Koziego Dworu (obecnie restauracja Sielanka) nielegalna budowa oczyszczalni ścieków tuba medialna Gazeta Gietrzwałdzka - wydawana przez 26 lat nielegalnie za pieniądze mieszkańców gminy. Gazetka była narzędziem w rękach pewnych osób ze znanego lokalnego samorządowego komitetu wyborczego

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (17)
     2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5