Wieczór z żartem i Tulipanem

2017-03-31 13:22:15(ost. akt: 2017-03-31 13:27:07)
Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza do siebie na dwa ciekawe koncerty. Bardzo różne, ale za każdym razem bardzo ciekawe. Słowem coś dla każdego.
W sobotni wieczór 8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie zabrzmią znane piosenki olsztyńskiego zespołu Czerwony Tulipan. To kolejne wydarzenie kulturalne przygotowywane nie tylko dla mieszkańców gminy Gietrzwałd.

— Oferta naszego GOK jest urozmaicona. Składają się na nią koncerty bardów, wieczory z muzyką poważną, występ Tadeusza Tadka Polkowskiego, jednego z najlepszych polskich raperów. Teraz wystąpi Czerwony Tulipan — mówi Marcin Sieczkowski, wójt gminy Gietrzwałd.

Czerwony Tulipan to pięć artystycznych indywidualności: Stefan Brzozowski, kompozytor, wokalista, gitarzysta i szef odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu, Ewa Cichocka, wokalistka, tancerka, aktorka, Krystyna Świątecka, wokalistka i flecistka wzruszająca liryzmem, Andrzej Czamara, gitarzysta solowy stopiony z gitarą, którą opanował perfekcyjnie, i Andrzej Dondalski, gitarzysta basowy z rockowym rodowodem — tak scharakteryzował zespół przyjaciel zespołu.
Zespół istnieje od 1985 roku. Wydał 13 płyt. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Ale już w sobotę 1 kwietnia GOK zaprasza na „Wieczór z Muzyką”. Usłyszymy zespoły, duet fletowy, trio gitarowe i solistów grających na skrzypcach, waltorni i flecie. Większość artystów to uczniowie szkół muzycznych w Olsztynie i Dywitach. Niektórzy wystąpią na tej scenie po raz kolejny. Na uwagę zasługuje młodziutka Zuzanna Zielińska, która tym razem zagra Koncert skrzypcowy g-moll Maxa Brucha.
Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 19.
WG2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5