Zrobiło się świątecznie! [ZDJĘCIA]

2022-12-09 12:17:49(ost. akt: 2022-12-09 09:22:58)

Autor zdjęcia: Braniewski Klub Sportowy "Szybki Struś"

MIKOŁAJKI W GMINIE FROMBORK
Frombork w poniedziałek 6 grudnia odwiedziło aż dwóch Mikołajów — ten niecodzienny widok wywołał uśmiechy na twarzach nie tylko najmłodszych mieszkańców — a zarówno Mikołaj w czerwonym wdzianku, jak i ten z czarną czupryną, odwiedzając dzieci z terenu gminy Frombork, bawili się wyśmienicie i, choć — pomimo wsparcia pomocnych elfów — był to pewnie dla nich pełen wyzwań dzień, przysporzył też sporo satysfakcji i sprawił, że świąteczną atmosferę w Mieście Kopernika czuć dużo wyraźniej.

Fot. Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku

Fot. Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku

Fot. Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku

Fot. Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku


MIKOŁAJKOWA KĄPIEL MORSÓW
Na Braniewskie Morsy zawsze można liczyć! W miniony poniedziałek kilkunastoosobowa grupa miłośników zimowych kąpieli spotkała się na terenie kąpieliska miejskiego w Braniewie, by uczcić imieniny Mikołaja. Na miejscu nie zabrakło obecności wiernych kibiców Braniewskich Morsów — zaprzyjaźnionych kaczek, które dopingują im już od jakiegoś czasu. A pogoda? Idealna do morsowania, o czym świadczą przyprószone białym puchem brzegi! Braniewskie Morsy przypominają o swoich cotygodniowych niedzielnych spotkaniach i zapraszają do wspólnej kąpieli!

Fot. Braniewskie Morsy


KONCERT KOLĘD WE FROMBORKU
"Gdy śliczna Panna" — pod takim tytułem w mijającym tygodniu Telewizja Polska nagrywała we fromborskiej Katedrze koncert, który będziemy mogli wszyscy obejrzeć w telewizyjnej Jedynce, 24 grudnia zaraz po Teleexpressie oraz w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. — Przykro nam, ale nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w nagraniu. Liczba miejsc jest ograniczona i wynika ze specyfiki programu telewizyjnego — przekazywała Katedra i informowała: — Śpiew kolęd jest uwielbieniem Boga, który narodził się w betlejemskim żłobie i który przyjdzie po raz ostatni, aby zaprosić nas na ucztę niebieską. W czasie Świąt Bożego Narodzenia czynimy to na każdej Mszy Świętej i każdy jest zaproszony, by poprzez modlitwę i śpiewanie kolęd wyrażać radość, że Bóg jest z nami. 28 grudnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 w Nowym Pałacu Biskupim będzie możliwość wspólnego kolędowania Nowonarodzonemu Jezusowi. Zapraszamy również na tradycyjny już VIII Fromborski Orszak Trzech Króli, którego stałym, nieodzownym elementem jest wspólne śpiewanie kolęd na ulicach naszego miasta.

W dniu koncertu Katedra przekazała, że dla wszystkich, którym nie udało się zdobyć wejściówek na nagranie koncertu kolędowego, na Wzgórzu Katedralnym przygotowano telebimy.

Fot. Archikatedra Frombork


ROWEROWY RAJD MIKOŁAJKOWY W BRANIEWIE
To był naprawdę pracowity dzień dla Mikołajek i Mikołajów biorących udział w niedzielnym rajdzie rowerowym, którego organizatorem był Braniewski Klub Sportowy „Szybki Struś”. Nikt jednak nie narzekał ani na zmęczenie, ani na pogodę, a wszystko za sprawą uśmiechów najmłodszych mieszkańców, które pojawiły się na ich twarzach za sprawą tej niezwykłej inicjatywy.
Już po raz trzeci odbył się Rowerowy Rajd Mikołajkowy — w niedzielę 4 grudnia miłośnicy rowerowych przejażdżek pokonali 30 kilometrów, by rozdać dzieciom paczki. Trasa Rajdu Mikołajów startowała w Braniewie, a dalej wiozła miejscowościami: Rogity, Dąbrowa, Gronówko, Lipowina, Maciejewo, Bobrowiec z powrotem do Braniewa.
— Na trasie dla Mikołajów były przygotowane ogniska, ciepła herbata i słodkości — przekazuje Braniewski Klub Sportowy „Szybki Struś” i dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji wydarzenia i pomogli w jego organizacji.
— Dziękujemy wszystkim za wielkie serca, pomoc w realizacji Rajdu i paczek dla dzieci, oraz za udział w Rajdzie. Do zobaczenia już niebawem podczas kolejnego rajdu — jeszcze w tym miesiącu — zapowiada „Szybki Struś”.
Z prezesem Stowarzyszenia Sławomirem Wądołowskim spotkał się wójt gminy Braniewo Jakub Bornus.
— Ta świąteczna inicjatywa bardzo miło przyjęła się wśród mieszkańców naszej gminy. Bardzo się cieszę, że prezes Stowarzyszenia pan Sławomir Wądołowski tak czynnie organizuje różnego rodzaju rajdy, które mają na celu propagowanie sportu, przy okazji powodując uśmiech na twarzach naszych dzieci — podkreśla Jakub Bornus.
Wójt gminy Braniewo omówił ze Sławomirem Wądołowskim dotychczasowe działania oraz porozmawiał z prezesem Stowarzyszenia o kolejnych wydarzeniach, które mają odbyć się na terenie gminy.
— Życzę powodzenia w tworzeniu kolejnych sportowych inicjatyw, a także dużo zdrowia i siły na kolejne kilometry — przekazuje Jakub Bornus.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5