Wystawa prac Małgorzaty Chomicz

2018-11-19 09:53:55 (ost. akt: 2018-11-19 09:58:05)
29 listopada o godzinie 15:00 w Wieży Radziejowskiego w Zespole Katedralnym we Fromborku, zostanie otwarta wystawa prac Małgorzaty Chomicz.
Urodzona w Olsztynie artystka, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego perfekcyjnie opanowała sztuki graficzne. Niezwykła wrażliwość pozwala jej tworzyć pełne subtelności grafiki. Wśród licznych prezentacji twórczości na całym świecie (przeszło 270 wystaw zbiorowych i 65 indywidualnych), za najważniejszą Małgorzata Chomicz uznała wystawę indywidualną w starożytnych murach Pałacu Dioklecjana w Splicie, która miała miejsce w lipcu 2015 roku pod patronatem Ambasady RP w Zagrzebiu.

Artystka działa w stowarzyszeniach twórczych: członek honorowy Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie oraz członek Stowarzyszenia Insigna w Rzymie, a także Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki.
Planuje i koordynuje międzynarodowe projekty artystyczne.
Na początku 2019 roku, Małgorzata Chomicz, mieszkająca w Olsztynie i okolicy Perugii we Włoszech, wyjedzie do Indii jako visiting professor uniwersytetu Indira Kala Sangeet University Khairagarh. W roku 2018 na tej uczelni powstała praca dyplomowa pt. "Malgorzata Chomicz as a printmaker " - autor Anirbar Midya - w Indira Kala Sangeet Uniersity Khairagarh (Indie).
Wielokrotnie twórczość Małgorzaty Chomicz była nagradzana. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Il Museo dell’Incisione - Muzeum Grafiki - Acqui Terme, Włochy, Ambasada RP w Zagrzebiu, Museo Guido Calori San Gemini, Włochy, Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie oraz prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Szwajcaria).

Otwarcie wystawy będzie okazją do spotkania z artystką.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5