Święto tych, którzy pomagają z potrzeby i dobroci serca

2023-12-05 12:32:19(ost. akt: 2023-12-05 12:40:33)

Autor zdjęcia: pixabay.com

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to szczególne wydarzenie ponieważ, świętują Ci, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą swoją pomoc potrzebującym. Przypomniał o tym ełcki ratusz.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku i obchodzone corocznie 5 grudnia 1986 r. Jego celem jest między innym uznanie i docenienie wysiłków osób zaangażowanych w działania dla innych oraz pokazanie społeczeństwu, jak duży jest ich wkład w życie innych ludzi.

- Aby pomagać wystarczy niewiele, a jednocześnie najwięcej. Potrzebna jest chęć pomagania - podkreśla ełcki ratusz.

Wolontariuszem może być każdy, i mały i duży. Wśród ełckich wolontariuszy są zarówno dzieci, osoby młode, jak również seniorzy. Wszyscy równie aktywnie włączają się w inicjatywy i wydarzenia odbywające się w naszym mieście oraz samodzielnie organizują akcje, których wspólnym mianownikiem jest pomoc osobom potrzebującym, tj. zbiórki pieniędzy na leczenie, zbiórki żywności, czy odzieży. Wolontariusze nie pozostają obojętni również wobec potrzeb zwierząt i środowiska. Dostrzegając potrzebę podejmowania działań w wielu obszarach, czynią nasz świat lepszym.

- Dziękujemy ełczanom, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na wolontariat, bezinteresownie pomagając potrzebującym. Wyrażamy wdzięczność za aktywny udział w życiu naszego miasta, za zaangażowanie i poświęcenie. Rola, jaką pełnicie nacechowana jest wyrozumiałością i empatią, dlatego zasługuje na nasze uznanie. Życzymy zdrowia, satysfakcji i spełnienia, niech nigdy nie zabraknie Wam wdzięczności drugiego człowieka. Budujecie wokół nas wartościowy świat, niech dobro wraca do Was i Waszych bliskich - dziękuje wolontariuszom z okazji ich święta ełcki ratusz.

mat. UM Ełk; opr. mac.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5