Promowali ochronę powietrza i teraz zostali za to nagrodzeni

2023-11-27 11:26:35(ost. akt: 2023-11-27 12:08:48)

Autor zdjęcia: Freepik

Są już wyniki gminnego konkursu plastycznego, ogłoszonego pod hasłem „W zdrowej atmosferze”, skierowanego do utalentowanych uczniów szkół podstawowych na terenie malowniczej gminy Ełk. Konkurs, który miał za zadanie zainspirować młodych artystów do stworzenia plakatu lub ulotki promującej ochronę powietrza, zebrał liczne i niezwykle pomysłowe prace.
Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, oceniając dzieła, które zachwycały nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także głębokim zrozumieniem tematu i pomysłowością. Po długich naradach wyłoniono laureatów, którzy zasłużenie zdobyli pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli to artystyczne wyzwanie, przyczyniając się do stworzenia barwnej mozaiki kreatywności w naszej społeczności – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. - Wasza zaangażowana praca jest nie tylko dowodem talentu, ale również oddaniem dla wspólnej sprawy jaką jest ochrona naszej przyrodniej atmosfery.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, oceniając dzieła, które zachwycały nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także głębokim zrozumieniem tematu i pomysłowością. Po długich naradach wyłoniono laureatów, którzy zasłużenie zdobyli pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci klas 0–III pierwsze miejsce zdobyła Maja Nikola Piasecka z klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej. To jej plakat zdobył najwyższe uznanie jury. Na drugim miejscu uplasował się Antoni Kowalewski z klasy II Szkoły Podstawowej im. Lecha A. Kaczyńskiego w Chełchach, a trzecie miejsce zajęła Ksawery Szawarejko z klasy 0 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej.


W kategorii dzieci i młodzieży klas IV–VIII pierwsze miejsce okazało się być niepodważalne dla Błażeja Danilczyka z klasy V Szkoły Podstawowej in. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej. Jego praca wyróżniła się nie tylko estetyką, ale również przekazem dotyczącym istoty ochrony powietrza. Drugie miejsce uzyskał Konrad Walendzik z tej samej szkoły, klasy V, trzecie zaś zdobyła Martyna Wysocka z klasy VIII Szkoły Podstawowej in. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom – dodaje Wójt Tomasz Osewski. - Te prace są nie tylko źródłem dumy dla samych uczniów, ale także dla całej społeczności, której pokazują, jak ważne jest dbanie o zdrową atmosferę naszej planety.

Nagrody dla zwycięzców zostaną uroczyście wręczone w najbliższym możliwym terminie, a Gmina Ełk zachęca wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

- Wasza twórczość może być kluczowym elementem budowania lepszej przyszłości - apelują jej władze.

mac. Gmina Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5