Wyczarowała złoto na XI Memoriale im. Leszka Drogosza

2023-09-21 19:54:00(ost. akt: 2023-09-21 21:15:08)
Natalia Kuczewska (POL) vs Savannah Stubley (ENG); Polka wygrała 2:1 / XI Memoriał im. Leszka Drogosza

Natalia Kuczewska (POL) vs Savannah Stubley (ENG); Polka wygrała 2:1 / XI Memoriał im. Leszka Drogosza

Autor zdjęcia: PZB TV Live

Dzisiaj (czwartek 21 IX) Natalia Kuczewska stoczyła swoją drugą i zarazem ostatnią walkę na XI Memoriale im. Leszka Drogosza. Polka zwyciężyła z ambitną Angielką i tym samym została zwyciężczynią swojej kategorii 50 kg.
Pierwszą turniejową walkę na prestiżowych zawodach rozgrywanych w Chęcinach Ełcka Wichura stoczyła w środę 20 IX - w ringu zmierzyła się twardą reprezentantką Irlandii Shannon Sweeney, którą gładko pokonała 3:0. Sweeney miała już na rozkładzie trzecią z trójki dziewcząt rywalizujących w kat. 50 kg, Angielkę Savannah Stubley. I z tą ostatnią zmierzyła się Kuczewska w czwartek (21 IX) w swoim drugim i zarazem ostatnim turniejowym pojedynku.

Sądząc po dotychczasowej rywalizacji, Wyspiarka jawiła się jako najłatwiejsza przeciwniczka Ełckiej Wichury, ale - jak zweryfikował ring - po raz kolejny potwierdziła się stara i nieśmiertelna zasada, że to "styl robi walkę". Ten zaprezentowany przez rozżaloną wcześniejszą przegraną Stubley, okazał się dla Kuczewskiej całkiem wymagający - Angielka dała Polce dobrą walkę.

Od samego początku Stubley próbowała zdominować Ełcką Wichurę, prezentując obfitość ciosów i bojowe nastawienie - z pewnością tego dnia weszła między liny po zwycięstwo. Ale przed sobą miała doświadczoną wicemistrzynię świata młodzieżowców z ubiegłego roku, która sama bardzo lubi wejść w bitkę. Na 2 minuty przed końcem pierwszej rundy Kuczewska dwa razy w kapitalnym stylu skontrowała Angielkę, co jednak nie ochłodziło jej zapędów na dobranie się do Polki.

Natalia Kuczewska (POL) vs Savannah Stubley (ENG); Polka wygrała 2:1 / XI Memoriał im. Leszka Drogosza

W sytuacjach kryzysowych - a w kolejnych rundach, gdy dało znać zmęczenie, także po własnych atakach - Stubley dążyła do klinczu. Prezentowała widowiskowy dla oka bokserski styl walki starych mistrzów - stosowała mało ciosów prostych, ale gęsto rzucała sierpami i próbowała walczyć w średnim i bliskim dystansie. Kuczewska trafiała jednak celniej i walczyła mądrzej, doskonale rozkładając siły na pełne trzy rundy napakowane wymianami.

Walka na całej długości była bardzo dynamiczna - obie panie nie żałowały siły w rękach i zatracały się w wymianach, nie ustrzegając się delikatnych przewinień, na co kilka razy zwracał uwagę arbiter ringowy. Sędziowie obejrzeli tego dnia niezły pojedynek, który finalnie punktowali 2:1 dla reprezentantki Polski. Tym samym Natalia Kuczewska z ełckiego Mazura została mistrzynią XI Memoriału im. Leszka Drogosza w kat. 50 kg.


Ełcka Wichura jest ostatnio w świetnej formie - w ciągu ostatnich kilkunastu dni zdążyła zostać wicemistrzynią Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, stoczyła świetną, transmitowaną przez TVP Sport walkę na gali Suzuki Boxing Night, a teraz znalazła siły na podjęcie dwóch ringowych bitew i obie wygrała zdobywając kolejny tytuł mistrzowski.

Maciej Chrościelewski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5